Audriaus Naujokaičio knygos „Laikas“ pristatymas Martyno Mažvydo bibliotekoje

2020 m. rugsėjo 22 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Rugsėjo 23 d. nuo 17.00 iki 18.30 Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Renginių erdvėje (3 a.) vyks  Audriaus Naujokaičio knygos „Laikas“ (leidėja artSeria) pristatymas. Pristatyme dalyvaus knygos sudarytoja Vaidilutė Brazauskaitė-Lupeikienė, tapytojas Arvydas Šaltenis, pirmosios parodos kuratorė Sandra Kuliešienė.

Knyga skirta lietuvių menininko LDS nario A. Naujokaičio (1961–2012) gyvenimui ir kūrybai.
Joje publikuojami Lietuvoje ir užsienyje sukurti menininko tapybos, grafikos darbai ir fotografijos, amžininkų, draugų prisiminimai apie neramų ir maištingą menininką.

Audrius Naujokaitis – tapytojas, grafikas, fotografas, iliustruotojas, freskų ir vitražų kūrėjas, dokumentalistas, scenografas ir kostiumų dizaineris, instaliacijų ir (muzikinių) performansų kūrėjas, ilgametis Antologijos filmų archyvo Niujorke kuratorius ir Jono Meko kūrybos populiarintojas, Lietuvoje leidžiamo žurnalo „Kultūros barai“ korespondentas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Savo darbus eksponavęs parodose Lietuvoje, Vengrijoje, Rusijoje, Portugalijoje, Olandijoje, Japonijoje ir JAV.

Naujokaitis 1961 m. gimė Vilniuje. Nuo 1992 m. gyveno JAV. Mirė Vilniuje 2012 m. Menininką iš karto imta vadinti savitu, įtaigiu, talentingu menininku. Dar 1988 m. tuometėje Respublikinėje bibliotekoje surengta didelė jo kūrybos darbų paroda, sulaukusi išskirtinio spaudos ir meno kritikų dėmesio.

Partneriai: Lietuvos dailininkų sąjunga, Vilniaus dailės akademija. Knygos leidybą iš dalies rėmė Lietuvos kultūros taryba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *