Atviras kvietimas į kūrybines dirbtuves: Meilės laiškai mano bičiuliui žmogui
artnews.ltKą reiškia, kai robotai paleidžiami į natūralią aplinką be žmogaus kontrolės? Koks jausmas gyventi aplinkoje su robotais ir kitomis rūšimis? Kaip energijos surinkimo ir žemos įtampos sprendimai gali būti panaudoti medijų mene? Šiuos ir daugelį kitų klausimų aptarsime, laužysime ir praktiškai išbandysime kūrybinėse dirbtuvėse, vyksiančiose 2024 m. sausio 12-14 d. Vilniuje. Kūrybinėms dirbtuvėms vadovaus Mindaugas Gapševičius, Sara Reichert ir draugai.
Kūrybinių dirbtuvių tikslas – iš naujo įsivaizduoti mūsų pasaulį, kuriame gyvena ir mašinos, ir nemašinos. Savo vaizduotės sužadinimui kibsime į darbą ir pabandysime įsivaizduoti šias galimas ateitis. Praktinėje seminaro dalyje dalyviai kurs autonomines skaičiavimo mašinas, sudarytas iš paprastų elektroninių komponentų, maitinamų saulės baterijomis. Naudosime ryšių palaikymo sistemas ir protokolus, įskaitant GPS, GPRS ir WIFI. Iki dirbtuvių pabaigos tikimės sukurti paprastus technologinius sprendimus, kurie bus naudingi meniniais ir eksperimentiniais tikslais.
Atviras kvietimas skirtas menininkams, rašytojams, filosofams, dizaineriams, aktyvistams, inžinieriams ir pokyčių kūrėjams. Motyvacinį laišką ir gyvenimo aprašymą siųskite adresu o-o@o-o.lt iki 2023 m. gruodžio 10 d. Kelionės išlaidos nekompensuojamos.
Kūrybines dirbtuves organizuoja Institutio Media, remia Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga. Jos yra COST (Europos bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje) finansuojamo projekto dalis: (angl. Toolkit of Care (TOC)), CA21102. Daugiau informacijos www.o-o.lt.
Apie TOC
TOC yra tarptautinis projektas, kuriam vadovauja tarpdisciplininė kūrybinių praktikų, mokslininkų, tyrėjų ir meno organizacijų, besispecializuojančių kūrybinių technologijų srityje ir turinčių nemažai patirties kuriant ir skleidžiant tokio pobūdžio žinias Europoje ir pasaulyje, grupė, susibūrusi į „kritinį rūpybos tinklą”. Tinklas bendradarbiauja siekdamas dalytis savo kolektyvine patirtimi ir techninėmis žiniomis, kūrybiškai pritaikytomis kuriant žinias ir priežiūros metodikas. Pagrindinis tikslas – sukurti gerai suformuluotą ir integruotą PRIEŽIŪROS INSTRUKCIJŲ RINKINĮ, kurį sudarytų straipsniai, prototipai, audiovizualinė dokumentacija, techniniai vadovai, teorinė analizė ir duomenys. Jis bus pavyzdys, kaip sėkmingai dalytis žiniomis ir patirtimi skirtinguose geografiniuose regionuose ir socialinėse grupėse.
Jei turite klausimų, kreipkitės į Mindaugą Gapševičių el. paštu o-o@o-o.lt.