Atsiverianti erdvė „išgir̃stì“ siekia nepamiršti ir kurti LGBT+ bendruomenės istoriją

2021 m. balandžio 19 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Buriantis į bendruomenes, dalis jų išgyventų istorijų lieka benamės arba apgyvendinamos neišgirstos. „išgir̃stì“ – tai kultūrinė-socialinė erdvė Vilniuje. Naujininkų daugiabutyje atsivėrusi vieta iš lėto įkurdina neheteronormatyvias patirtis. Pagrindinis iniciatyvos tikslas yra pasakoti queer istorijas, kartu kuriant bendruomenišką erdvę betarpišku santykiu. Erdvė atidaroma tarpdisciplininio menininko Anton Karyuk paroda „Guilty Fresher“.

Septyniolikoje kvadratinių metrų pristatomą parodą sudaro šeši Karyuk grafikos darbai, kuriuose vaizduojami seksualinės traukos kūnai ir pora objektų. Šie – optinio meno įrankiai – veidrodžių pagalba dekonstruojantys ir atkartojantys piešinius, kuriantys nesibaigiančiai naujus vaizdinius. Paroda yra dalis Lietuvoje gyvenančio ukrainiečių kilmės menininko projekto, tyrinėjančio seksualinių fetišų spektrus ir jų estetinius komponentus, kartu atkreipiant dėmesį į tai, kad Pasaulio sveikatos organizacija nuo 2022-ųjų išbraukia fetišizmą iš Tarptautinio ligų klasifikatoriaus. Parodą galima aplankyti iki gegužės vidurio, užsiregistravus.

„išgir̃stì“ erdvę siekiama įveiklinti LGBT+ bendruomenės poreikiams. Planuojamos jos kūrėjų kuruojamo Vilniaus queer festivalio „Kreivės“ veiklos. Taip pat pradėtas kaupti queer archyvas. Renkami artefaktai – leidiniai, nuotraukos, asmeniniai užrašai ir daiktai, kurie dėliotų istoriją ar pateiktų jos queer interpretaciją, nutylėtą požiūrio tašką.

Prie archyvo kviečiama prisidėti Lietuvos queer meno raidai aktualiais įrašais ir kitais asmeninei ar bendruomenės istorijai svarbiais objektais. „išgir̃stì“ taip pat laukia LGBT+ menininkų iniciatyvų, pasiūlymų parodoms bei susitikimams.

isgirsti.lt/erdve

Darbininkų g. 8–1, Vilnius

Iliustracijoje: Anton Karyuk parodos „Guilty Fresher“ fragmentas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *