ART-O-THLON kviečia dalyvauti

2009 m. kovo 24 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Esi jaunas menininkas? Turi ne tik talento, bet ir sportinio azarto? Gal net esi pasiruošęs tapti žymiu? Tarptautinis menų čempionatas ART-O-THLON laukia tavęs!

Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009, kartu su Vilniaus dailės akademija ir Lietuvos nacionalinė televizija skelbia kvietimą dalyvauti pirmajame tarptautiniame menų čempionate ART-O-THLON.

ART-O-THLON

Pirmasis pasaulyje unikalus meno renginys, kurio formatas primena Olimpiados struktūrą ir strategijas; meniniai projektai, kuriami ir įgyvendinami stebint televizijos kameroms, o kartą per savaitę – tiesioginiame TV eteryje; draugiška atmosfera, kūrybinis džiaugsmas, akademinės žinios ir varžybų malonumas bei visuomenės dėmesys. ART-O-THLON apjungia įvairių sričių menus (tapybą, fotografiją, architektūrą, dizainą, medijų meną ir kt.), skatina meno išėjimą iš galerinių erdvių, komunikaciją su visuomene, ryškina tarpdisciplininio meno tendencijas, naujus dėstymo metodus, kvestionuoja įprastus meninės edukacijos tipus. Savo forma ART-O-THLON giminingas realybės šou laidoms, tačiau turiniu yra artimas rimtoms kultūrinėms programoms, pateikiančioms informaciją apie naujausias menines tendencijas, ryškiausius menininkus, aktualiausius meninius procesus. ART-O-THLON siekia aktyvaus visuomeninių vertybinių struktūrų ir meno santykio, skirtingai nei tradicinės ir neretai hipokritiškos „kritinės refleksijos“, išlaikančios saugų atstumą tarp meno kūrinio turinio ir išskirtinio kultūrinio konteksto, kuris suteikia meno kūriniui ir jo autoriui specialią moralinę autonomiją, dažnai paremtą „outsider’io“ konstruktu. Šis projektas panardina dalyvius (studentus, menininkus, dėstytojus) ir jų veiklos rezultatus (meno kūrinius) į populiariosios kultūros kontekstą. Projekto metu unikali meninė veikla vyks agresyvios populiariosios kultūros kontekste. „Show bussines“ yra šio projekto tematika ir meninis metodas. ART-O-THLON galima būtų pavadinti kultūrinių dalelių greitintuvu, siekiančiu gilaus populiariosios kultūros ir konceptualaus meno susidūrimo, tikintis užfiksuoti dažnai nepastebimas hibridizuotas kultūrines anomalijas, meno kūrimo procesus, meno studentų kūrybinius rezultatus.

ART-O-THLON dalyviai

Meno studentai ir jaunieji menininkai iš visos Europos; kūrybingos sielos, kurios nebijo būti dėmesio centre ir šį buvimą supranta kaip vieną iš galimų kūrybinės ekspresijos legitimacijų; energingi ir komunikabilūs, kameros nebijantys, dirbantys įvairiais meniniais būdais ir priemonėm menininkai.

ART-O-THLON mechanizmas

Draugiškose, bet intriguojančiose varžybose rungsis 4 menininkų komandos, kiekvieną jų sudarys 4 įvairių meno sričių menininkai, kurie didžiąją savaitės dalį bus intensyviai užsiėmę kūrybinių užduočių įgyvendinimu. Vieną kartą per savaitę menininkai kurs tiesioginėje televizijos laidoje, bus stebimi ir vertinami meno kritikų, istorikų ir kultūrologų. Auditorijos dalyviai ir laidos žiūrovai galės balsuoti už savo numylėtinius.

ART-O-THLON nauda dalyviams

Visuomenės, spaudos ir kritikų dėmesys bei kontaktai; savaitinių paskaitų ciklai, kuriuos ves garsūs šiuolaikinio meno ir kultūros tyrinėtojai. Projekto dalyviai turės galimybę gauti tam tikrą kreditų skaičių (ECTS); kultūrinis ir ne pelno siekiantis renginys ART-O-THLON numato kuklius prizus ir ribotas materialines galimybes meno projektų įgyvendinimui, tačiau nevaržo kūrybinės laisvės; kelionė į projekto vietą ir atgal bei nakvynės išlaidos bus pilnai padengtos organizatorių. Dalyviai gyvens studentų bendrabutyje (VDA).

ART-O-THLON registracija

Užpildyk paraiškos formą tinklapyje www.artothlon.com. Praėjęs pirmąjį atrankinį turą, būsi pakviestas dalyvauti atrankiniame interviu Vilniuje (visas kelionės ir apgyvendinimo išlaidas padengia organizatoriai). Atrinkti kandidatai dalyvaus 7 savaičių trukmės projekte liepos–rugpjūčio mėnesiais. Projekto veiklos apims Vilniaus miesto erdves ir TV studiją.

ART-O-THLON datos:

Paraiškos priimamos iki 2009 m. balandžio 12 d. (paraiškos formą galima rasti čia: http://www.artothlon.com/lt/call/application/). Numatoma interviu data 2009 m. gegužės 14–16 d. ART-O-THLON vyks 2009 m. liepos–rugpjūčio mėn.

ART-O-THLON kontaktai:

Kornelija Česonytė, mob. tel +37061029139, el. paštas kornelija@artothlon.com

Paulius Burakas, mob. tel. +370 6 8237727, el. paštas info@artothlon.com.

Daugiau informacijos www.artothlon.com

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *