ARCHITEKTŪROS [aktualijų] FONDAS kviečia į susitikimą Šiuolaikinio meno centro skaitykloje

2010 m. lapkričio 23 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Lapkričio 24 d., trečiadienį, 18 val., Šiuolaikinio meno centro skaitykloje (Vokiečių g. 2, Vilniuje) neseniai pasibaigusio Ukmergės piliakalnio teritorijos architektūrinės-urbanistinės koncepcijos konkurso dalyviai pristatys savo projektus. Pokalbį rengia ARCHITEKTŪROS [aktualijų] FONDAS.

6 konkursui pateiktų projektų autoriai sprendė, kaip Ukmergės centre esančio piliakalnio aplinką integruoti į miesto struktūrą, pritaikyti ją visuomeniniam naudojimui.
Pagal konkurso nugalėtojų architektų M. ir M. Valevičių projektą piliakalnis ir jo prieigos, papėdėje tekančios Vilkmergėlės upelio krantai taps ukmergiškių viešąja erdve. Ant piliakalnio bus įrengta apžvalgos aikštelė, papėdėje – amfiteatras miesto renginiams, Vilkmergėlės pakrantėse – linijinis parkas. Pirčių komplekso griuvėsiai būtų rekonstruoti į aptarnavimo patalpas, šalia įkurtas informacinis centras. Visi objektai apjungti naujais pėsčiųjų ir dviračių takais. Tarp piliakalnio ir Šventosios upės esanti teritorija taip pat būtų pertvarkoma į viešą zoną su viešbučiu, paplūdimiais, prieplauka.

ARCHITEKTŪROS [aktualijų] FONDAS – susitikimai, kurių metu architektai pristato  įdomiausias šios srities aktualijas. Architektai kviečiami svarbių statybų procesų metu, po pergalių ar pasižymėjimų architektūros konkursuose, po gautų apdovanojimų ar kitų įdomių įvykių. Pristatymų tikslas – iš pirmų lūpų išgirsti apie svarbiausius ir naujausius įvykius Lietuvos ir užsienio architektūriniame gyvenime.

Renginys nemokamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *