Architekto Edwin Gardner paskaita „The Toolbox and the Arena: Olandų architektūrinės strategijos“ ŠMC skaitykloje

2010 m. lapkričio 29 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Gruodžio 1 d., trečiadienį, 18 val., Šiuolaikinio meno centro skaitykloje (Vokiečių g. 2, Vilniuje) architektas iš Olandijos Edwin Gardner skaitys paskaitą tema „The Toolbox and the Arena: Olandų architektūrinės strategijos“, kurią organizuoja Architektūros [aktualijų] fondas su Nyderlandų karalystės ambasados parama.

Edwin Gardner yra architektas ir rašytojas. Kaip architektūrinių procesų tyrinėtojas glaudžiai bendradarbiauja su Volume žurnalu ir  Archis Foundation. Dėsto Utrechto aukštojoje vizualiųjų menų ir dizaino mokykloje.

Paskaitoje architektas kalbės apie finansų krizės poveikį architektūriniams procesams. Apie tai, kaip architektai visada buvo priklausomi nuo finansinio užnugario. Lygiai taip pat, kaip architektą Gaudi rėmė Guell šeima, o Aalto rėmė Ahlström šeima, ar apolitiškasis Mies ieškodamas užtarimo flirtavo su naciais, taip ir šiandien architektų užnugaryje yra nekilnojamojo turto vystytojai ir investicijų fondai. Tačiau, kai finansų mašina sulėtėjo, o architektų veikla atsidūrė pauzėje, atsirado puiki proga atsigręžti į savo profesiją, permąstyti veiklos galimybes, ieškoti naujų dimensijų tradiciniame savo veiklos suvokime. Paskaitoje, kaip tokių procesų liudininkai ir veikėjai bus pristatyti olandų architektų ofisai (AMO, ZUS, Artgeneering, DUS Architects, Office for Unsolicited Architecture, Trude Hooykaas) ir jų veiklos strategijos.

Paskaita vyks anglų kalba. Paskaitą organizuoja Architektūros [aktualijų] fondas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *