.
2014    10    24

Antanas Stančius „Įvestis – Išvestis“ LTMKS projektų erdvėje “Malonioji 6”

artnews.lt

foto_kvietimui

Spalio 23-29 dienomis LTMKS projektų erdvėje “Malonioji 6” eksponuojama Antano Stančiaus instaliacija „Įvestis – Išvestis“. Šioje parodoje bus pristatoma DIY (do it your self) ir atviro kodo grindžiamomis strategijomis įgyvendinta nestabilių medijų instaliacija, kviečianti kitu rakursu pažvelgti į meno ir technologijų santykį.

Pasitelkiant šiuolaikines medijas, menininkas pristatys sistemą, konvertuojančią akies judesius į piešinius ir kvies lankytojus ją išbandyti ir aptarti. Ši sistema sukurta naudojantis mus supančiomis lengvai prieinamomis technologijomis ir remiasi atviro kodo programine įranga. Išsitrinant ribai tarp technologijos ir kūrėjo, vienas kito tiesiogiai nepažįstantys virtualios bendruomenės nariai potencialiai gali tapti pagrindine meno kūrinio inspiracija, o autorystė, kaip individo asmeninės veiklos išdava, taptų beprasmė. Suponuojant tokį ateities meno posūkį metami iššūkiai tiek tradicinėms meno institucijoms, tiek individualiems kūrėjams.

Antanas Stančius gimė 1983 m. Vilniuje, čia gyvena ir dirba. Mokėsi Nacionalinėje M.K.Čiurlionio meno mokykloje. Studijavo Vilniaus dailės akademijoje, baigė skulptūros ir medijų meno studijas. Kuria instaliacijas, objektus, audiovizualinius darbus, piešia. Šiuo metu dėsto Vilniaus Gedimino technikos universitete bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje, o taip pat studijuoja Klaipėdos universitete kraštovaizdžio architektūros menotyros doktorantūros studijose.

Kviečiame apžiūrėti instaliaciją ir joje sudalyvauti 2014 m. spalio 23 – 29 d. (išskyrus spalio 25 d.) nuo 18:00 iki 20:30 arba išankstiniu susitarimu elektroniniu paštu ivestis.isvestis@gmail.com.

Uždarymas ir rezultatų pristatymas 2014 m. spalio 29 d. 18:00