Andriaus Makarevičiaus paroda „Stoties rajono pasakojimai arba Mandelos efektas“ Šiaulių dailės galerijoje

2021 m. balandžio 24 d., Šeštadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Balandžio 29 d. nuo 16 iki 18 val. Šiaulių dailės galerijoje vyks vilniečio menininko Andriaus Makarevičiaus tapybos parodos „Stoties rajono pasakojimai arba Mandelos efektas” atidarymas. Atidaryme dalyvaus parodos autorius.

 Stoties rajono pasakojimai arba Mandelos efektas

Sako, stoties rajonas atgyja! Barai ir kavinukės, galerijos ir kepyklėlės kuriasi kaip ant mielių. Ir aš čia! Jau dešimt metų sukuosi tarp Halės turgaus, V. Šopeno, Šv. Stepono ar Aguonų gatvės. Erdvė, kurioje gyvenu, tampa ir kūrybine studija, kurioje gimsta personažai, su kuriais kasdien prasilenkiu stoties rajone, o jų tipinė ir efektinga apranga krenta akin ir vaizduotėn.

Atsiradus galimybei, ėmiausi kurti ant didesnių formatų drobių ir į tuos pačius personažus ir objektus galiu pažvelgti kitaip ir iš viršaus. Štai čia į akis jau pradeda žvelgti didmiesčio balandžiai ant palangės. Šie sparnuotieji yra neatsiejami stoties veikėjai, kaip ir netoliese besitrinantys treninguotieji. Visa ši žaizdotoji sociumo dalis atgyja pasakų personažais: batuotas katinas įsitaiso šalia gražuolių, o Mėlynbarzdis ištirpsta potėpių fone. Dėl daugybės elementų, veikėjų ir spalvų derinių, atrodo, kad vyksta nesibaigianti šventė – ironiška ir reali gyvenimo šventė.

Potėpiuose palikau daug savianalizės momentų, bet daugiau dėmesio skiriu aplinkai, kurioje gyvenu, miesto detalėms, kurias praeinu ir galiausiai palieku ant drobės fragmentais ar užrašais.
Proporcijos išsikraipo, spalvos nesutampa su realiomis, sapnas atgimsta kasdienybėje, daiktai nebesuvokiami taip pat – gimstant naujoms interpretacijoms, susikuria nauja istorija su kitais daiktais, o gal tai tik Mandelos efektas?

Andrius Makarevičius

Paroda veiks iki 2021 m. gegužės 22 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *