Algio Skačkausko retrospektyvinė paroda „Titanike“

2010 m. spalio 12 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
Skackauskas

Spalio 13 d. 17 val. Vilniaus dailės akademijos ekspozicijų salėje „Titanikas“ (I a.) vyks Algio Skačkausko  (1955 – 2009) retrospektyvinės tapybos parodos „Poetiškoji A. Skačkausko neoekspresionistinės tapybos ikonografija“ atidarymas.
Parodos kuratorė: dailėtyrininkė Raminta Jurėnaitė.

Algis Skačkauskas (1955 – 2009) – vienas iškiliausių XX a. antros pusės Lietuvos tapytojų. Tapytojas buvo Lietuvos dailininkų sąjungos narys, dailininkų grupės „24“ narys. Dirbo Jūratės Stauskaitės vaikų ir jaunimo dailės mokykloje bei Vilniaus J.Vienožinskio dailės mokykloje.

Tapytojas ir dailės pedagogas kūrė emocionalius, ekspresyvius ir spontaniškus tapybos darbus. Algis Skačkauskas buvo įvairiapusis kūrėjas. Jis ne tik tapė, bet ir kūrė eilėraščius, kurie glaudžiai susiję su jo tapyboje pastebimais motyvais. Jo poetiška tapyba išsiskyrė ne tik profesionalia plastine raiška, vibruojančiu koloritu, bet ir  semantine paveikslų kalba, kuriai būdingi sudėtingesni siužetai, mitiškumo ir ritualizmo elementai bei aliuzijos į literatūrinius, istorinius aspektus.

Algis Skačkauskas parodose dalyvavo nuo 1982 m. Daugiau kaip 20 personalinių tapybos parodų surengta Lietuvoje ir užsienyje. Eksponavo savo darbus keturiasdešimtyje respublikos ir tarptautinių parodų. Dailininko kūrinių yra įsigiję Lietuvos dailės muziejus, Kauno M. K. Čiurlionio dailės muziejus, daugelis užsienio muziejų, privatūs kolekcininkai.

Paroda veiks iki lapkričio 20 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *