Absoliutaus laisvalaikio darbuotojų klubas. Virtuali asamblėja

2020 m. lapkričio 30 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Nuo lapkričio 28 d. iki gruodžio mėn. pabaigos vyks Absoliutaus laisvalaikio darbuotojų klubo (Ultimate Leisure Workers‘ Club) virtuali asamblėja, kurią organizuoja politinė erdvė Luna6 (Vilnius) ir nomadiška projektų erdvė Kabinetas.

Ją sudarys virtualių diskusijų serija, kurią užbaigs performansas bei publikacija, prie kurios tekstais ir vaizdais prisidės asamblėjos dalyviai: Anthony Iles, Agnė Bagdžiūnaitė, Annie Goh, Arnoldas Stramskas, BCAA system, Community Bread, Christoph Fringeli (Datacide Magazine), Kristin Ross, Mattin, Neil Transpontine (History is Made at Night), Noah Brehmer, Oramics, Palanga Street Radio, Querelle, Sacha Kahir, Vaida Stepanovaitė.

ALDK nėra įprastinis klubas – jame flirtuojama tarp edukacinių, politinių ir kultūrinių formatų. Šis klubas jo rengėjų suprantamas kaip susitikimų erdvė grupėms ir individams, įsitraukusiems į siekį atverti naujas galimybes socialiniam išsilaisvinimui ir kolektyviniams džiaugsmams naktyje bei už jos ribų.

Absoliutaus laisvalaikio darbuotojų klubo asamblėja, vykstanti pandemijos antrosios bangos metu, nurodo į Poe pasakojimą Raudonosios Mirties kaukė (Masque of the Red Death). Viduramžiuose vykstanti gotikinė istorija pasakoja apie princą, maro metu priglaudusį kilmingus draugus savo tvirtovėje; kurioje juos pasitiko iškilmingas, fantastiškas, nesibaigiantis pasilinksminimas, skirtas pabėgti nuo supančios kančios. Šis pasakojimas matomas kaip skvarbią alegoriją apie mūsų dabartį: neo-feodalizmo erą, pažymėtą klasinės skirties, valstybinės priespaudos ir bazinių resursų nykimo. Tai, kaip patiriame laisvalaikį ir sveikatą, skiriasi priklausomai nuo lyties, rasės ir klasės.

ALDK asamblėjoje bus aptariamos strategijas, kurios leistų panaikinti šias skirtis per laisvalaikio kultūras, skirtas pasipriešinimui. Perimdami vaidmenį tų, kurie buvo palikti už Princo pilies ribų ar išnaudoti kilmingų svečių pasilinksminimui, mes perteikiame abjektišką siaubą kaip nematomi darbuotojai, gaminantys malonumui ir saugai skirtus objektus. Mūsų kolektyvinis būvis – sukaupto turto ir privatizuoto malonumo košmaras.

Asamblėjos programą galima rasti http://luna6.lt/ultimate-leisure-workers-club.html#assembly.

Dalyvavimui renginiuose Zoom platformoje reikalinga registracija ulwclub@gmail.com.

Artimiausi Asamblėjos renginiai:

Lapkričio 30 d. 19 val. Neil Transpontine ir Christoph Fringeli kalbėsis tema „Dead by Dawn“: klubas kaip naujų poreikių kūrimo centras“.

Neil Transpontine ir Christoph Fringeli aptars legendinius „Dead by Dawn“ vakarėlius, 1994–1996 m. rengtus skvoterių apgyvendintame 121 Centre, kuris buvo įsikūręs Brikstono Railton Road gatvėje. Savilaidą, vizualinius ir garsinius eksperimentus, žvalgomuosius tyrimus, socialines erdves, naujas komunikacijos technologijas bei žaismu ir tinkliškumu grįstos politikos atsiradimą apjungdavę „Dead by Dawn“ vakarėliai buvo katalizatorius, kuris paspartino iš socialinio impulso dirbti atsiimto laisvalaikio tyrimus.

Gruodžio 2 d. 18 val. Globėjiškas darbas ir savitarpio pagalba queer ir POC klubų bendruomenėse, diskusija su Oramics ir Communiy Bread.

Pandemija stipriai smogė viso pasaulio klubų bendruomenėms. Menininkai, renginių organizatoriai, barmenai ir apsauginiai susidūrė su didžiuliu pajamų sumažėjimu ir darbo praradimu. Pandemija tik dar labiau išryškino išnaudojimo, rasizmo ir patriarchališkumo problemas laisvalaikio industrijoje. Minėtos bendruomenės taip pat susiduria su ypatingais sunkumais gauti valstybės paramą sveikatos apsaugos, būsto ir finansinio saugumo srityse. Nors kai kurios šalys ir teikė finansinę pagalbą naktinio gyvenimo sektoriui, daugiausia vyravo parama verslo, o ne darbo jėgos interesams. Susidūrusios su šia padėtimi, kai kurios klubų bendruomenės savo iniciatyva ėmėsi kurti savitarpio pagalbos priemones, skirdamos taip reikiamą dėmesį tiems, kurie dėl susiklosčiusios padėties patyrė neproporcingą žalą.

Gruodžio 3 d. 19 val. Laisvalaikio komunizmo kūrimas: įsivaizduojant pasaulį be darbo, diskusija su Kristin Ross ir Agne Bagdžiūnaite.

Diskusija su viena ryškiausių šių laikų komunizmo teoretikių Kristin Ross, vaizdingai atkreipusia dėmesį į esminį naktinių klubų vaidmenį organizuojant Paryžiaus komuną 1871 m., ir istorike Agne Bagdžiūnaite, kuri supažindins su klasine laisvalaikio politika Lietuvos Sovietų Socialistinėje Respublikoje. Lygindamos kapitalistinį, valstybinį socialistinį ir bevalstybį komunistinį darbo ir laisvalaikio sferų organizavimą, pranešėjos nagrinės šiuos klausimus: Ar komunistinėje visuomenėje, kurios nebeapibrėžia priešpriešos tarp privalomojo ir savo žinioje turimo laiko bei klasių kovos dėl darbo dienos sutrumpinimo, dar yra vietos laisvalaikiui? Kiek kapitalistinę laisvalaikio sferą, tarkime, naktinį linksminimąsi, galima laikyti perspektyvią priešinimuisi kasdieniams darbo režimams? Ir kiek šią sferą pernelyg apibrėžia vyraujančios klasės, rasės ir lyties kategorijomis grįstos hierarchijos? Kokios klasių hierarchijos ir išnaudojimo formos egzistavo valstybiniame socializme, ir ko galime pasimokyti iš skirtumų tarp pastarojo ir šiandieninės neofeodalinio katastrofų kapitalizmo tikrovės?

Renginio dizaino autorius Studio Cryo. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *