Dviejų parodų atidarymai Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose
artnews.ltLapkričio 19 d., 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose (Aukštoji g. 1/Didžioji Vandens g. 2) atidaroma ketvirtoji fotografijos ir paralelinių meno formų bienalė „Erozija. La(o)st Image“ („Paskutinis (prarastas) atvaizdas”) . Lapkričio 24 d. 18 val. ten pat atidaroma Šarūno Nako multimedijos instaliacijų paroda „100 istorijų: Nacionalinis muzikos legendų muziejus“.
Šarūno Nako multimedijos instaliacijų paroda „100 istorijų: Nacionalinis muzikos legendų muziejus“ yra pirmasis konceptualus bandymas išryškinti įdomiausius lietuvių nacionalinės muzikos istorijos momentus, koncentruojant juos į kryptingą vaizdinį ir informacinį srautą. Naudojama gausi dokumentinė medžiaga, nuotraukos, fragmentai iš kino ir garso archyvų, apimantys bemaž visą nacionalinės muzikos šimtmetį. Vaizdai pateikiami ekranuose, išdėstytuose erdvėje tarsi eksponatai muziejuje. Lankytojai galės stebėti autentiškas kronikas, žiūrėti trumpus specialiai nufilmuotus siužetus, klausytis muzikos, skaityti tekstus.
Šis virtualus muziejus yra kompaktiškas lietuvių muzikos istorijos gidas, sukurtas ne „rūškanu veidu“, kaip kad įprasta, bet gan linksmai gretinant pakankamai tolimus, kartais prieštaringus dalykus. Kita vertus, tai yra ir savotiška Lietuvos muzikos istorijos „mitokūra“, „trūkstamų epizodų“ atkūrimas, kai tenka remtis ne tik faktais, bet ir legendomis ar net apkalbomis. Šiuo požiūriu, muziejus pats kuria naujas istorijų versijas: sunku būtų paneigti, kad tai nėra pagrindinė jo paskirtis, nes tik gyva siužetų apytaka gali užtikrinti natūralų domėjimąsi istorija ir dabartimi.
Paroda veiks iki gruodžio 19 d.
Ketvirtosios fotografijos ir paralelinių meno formų bienalės paantraštė „La(o)st Image“ yra nuoroda į dabartinę atvaizdais perprodukuotą vizualinę rinką ir vertybinę bet kokio atvaizdo devalvaciją. Fotografijos ir, apskritai, kamera kuriamo atvaizdo prieinamumas padiktavo tokią nūdienos problemą. Menininkai interpretuoja spręsdami šią problemą, sukurdami hipotetines situacijas, pabrėždami perteklinius vizualinius naratyvus ar visiškai niveliuodami atvaizdą.
Šių metų bienalėje dalyvauja 12 autorių iš viso pasaulio. Jie savo kūrybinėms idėjoms įgyvendinti dažniausiai renkasi antrinę vizualinę medžiagą, nebesiekdami išlaikyti tiesiogines ambicijas į tariamą autentiškumą. Užuot ėję paprastu keliu, menininkai dažniau išryškina regimybės ir suvokimo paradoksus.
Parodos dalyviai: Fabricius Anna, Giuseppe Di Bella, Foc AR, Esther Hagenmaier, Milja Laurila, Agata Marzecova, Rick Niebe, Jurgis Paškevičius, Sejma Prodanovic, Marta Vosyliūtė, Nadine Watson, Yiqian Zhang.
Paroda veiks iki 2011 m. Parodos kuratorius: Gytis Skudžinskas.