Audio žurnalas
. PDF
2010    06    09

Rimvido Jankausko-KAMPO kūrinių paroda galerijoje „Kunstkamera“

artnews.lt

rimvidas jankauskas

Birželio 9 d., trečiadienį, 18 val., galerijoje „Kunstkamera“ (Ligoninės g. 4, Vilnius) atidaroma tapytojo Rimvido Jankausko-KAMPO kūrinių paroda, kurios metu vyks ir kūrybos albumo pristatymas.

Rimvidas Jankauskas-Kampas – išskirtinio talento, tragiško likimo tapytojas. Pasak menotyrininkės Rasos Žukienės – „ jo kūrybos laikas neilgas, bet labai ryškus ir Lietuvos tapybos kontekste beveik su niekuo nepalyginamas“. Kampas  buvo žinomas, kaip „bohemiškos“ prigimties asmenybė – „Kauno bohemos simbolis“. Tačiau savo kūryba jis „įnešė į lietuvių tapybą laisvės, drąsos ir nevaržomo gesto“. Žymiausi darbai ir motyvai – sinagogos, juodos saulės, Ventės rago, liepto, kranto ir kt. – atspindi savitą Kampo stilių ir jo asmenybės įvairiapusiškumą.

Renginio metu pristatomame Rimvido Jankausko–Kampo kūrybos albume pateikiamas jo kūrybos kelias nuo ankstyvųjų iki paskutiniųjų darbų. Albumas papildytas menotyrininkės Rasos Žukienės Kampo kūrybos apžvalga ir įvertinimu, draugų prisiminimais, nuotraukomis, sukurtų kūrinių sąrašu. Reprodukuojama apie šimtas geriausių Kampo darbų.

Paroda veiks iki š. m. liepos 10 d.