Atviras kvietimas dalyvauti programoje „Viskas gerai: tai, kas mums patinka“
artnews.ltŠiuolaikinio meno centras (ŠMC) kviečia įvairių disciplinų ir pakopų studentus dalyvauti keturių mėnesių trukmės programoje „Viskas gerai: tai, kas mums patinka“. Ši ketvirtus metus besitęsianti programa, kurią sudaro viešos ar uždaros diskusijos bei dirbtuvės, skirta norintiems pagilinti žinias apie šiuolaikinio meno bei politikos sąsajas.
Atsispiriant nuo ŠMC ką tik atidarytos 15-osios Baltijos trienalės parodos „Ta pati diena“ programos dalyviai ir dalyvės bus kviečiami tyrinėti, formuluoti klausimus ir ieškoti atsakymų apie individualumą, kultūrinį identitetą, reprezentaciją, racionalumo ir emocionalumo skirtį mene ir politikoje. Programa suteiks galimybę kolektyviai svarstyti, kas slypi intuicijos, o ne aiškių kategorijų valdomame pasaulyje, artikuliuoti meno ir kultūros vaidmenį politinių, socialinių, ekologinių iššūkių kontekste.
Susitikimų metu laukia pokalbiai, skaitymai, parodų lankymas, susitikimai su svečiais iš meno ir politikos disciplinų, videokūrinių ir filmų peržiūros. Dalyviai kartu su programos sudarytojais ir mentoriais Jogile Ulinskaite (VU TSPMI), Vyteniu Buroku (VDA) ir Margarita Žigutyte (ŠMC) bus kviečiami pažvelgti į besirutuliojančių įvykių gausą atsiveriant neaiškumui, žaidžiant ribomis, apčiuopiant netikėtus reiškinių ryšius, mokantis vieniems iš kitų.
PROGRAMOS TRUKMĖ: 2024 m. spalis – 2025 m. sausis
NUMATOMAS TVARKARAŠTIS:
(8 susitikimai / seminarai, susitikimų trukmė 1,5 val., susitikimai vyks trečiadieniais)
1 savaitė – pirmas susitikimas, susipažinimas
2–4 savaitės – seminarai, susitikimai, parodų lankymas
5–8 savaitės – darbas grupėse su mentoriais
9–12 savaitės – rezultatų pristatymas
PROGRAMOS PRADŽIA: Spalio 2 d. (trečiadienį) 12 val. Šiuolaikinio meno centre
GRUPĖ: 20 dalyvių
KALBA: esant poreikiui programa gali vykti anglų kalba
Kviečiame registruotis iki 2024 m. rugsėjo 29 d. el. paštu edukacija@cac.lt atsiunčiant motyvacinį laišką (iki 1500 spaudos ženklų), laiško temoje įrašant PROGRAMA STUDENTAMS _ Vardas Pavardė. Tikimės, kad atrinkti dalyviai atsakingai lankys užsiėmimus.
Jogilė Ulinskaitė – Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) docentė, moksliniuose tyrimuose analizuojanti populistinių partijų diskursą ir pokomunistinės transformacijos atmintį.
Vytenis Burokas – menininkas, kuratorius, dėstytojas. Yra baigęs šiuolaikinės skulptūros magistro ir meno pedagogikos studijas Vilniaus dailės akademijoje. Dirbo edukacijos ir parodų kuratoriumi LNDM Nacionalinėje dailės galerijoje. Šiuo metu dėsto Vilniaus dailės akademijos Skulptūros katedroje.
Margarita Žigutytė – Šiuolaikinio meno centro edukacijos programos kuratorė. Menininkų ir tyrėjų kolektyvo „Paveldo institutas“ narė. Šiuo metu domisi skirtingomis pedagogikos teorijomis ir praktikomis.