2020 m. sausio 27 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Sausio 28 d. 19 val. Užupio meno inkubatoriaus galerijoje „Galera“ atidaroma skulptorių dueto „Abodu“ (Aurelija Šimkutė ir Gediminas Endriekus) paroda „Abodu kube“.

Šie autoriai – vieni nedaugelių, kuriančių bronzinius objektus – ryškiai išsiskiria savo stilistika. Juoda paroda juodame „Galeros“ kube turbūt yra dar vienas sutapimas, kaip ir daugelis kitų šių autorių kūrybą ir kasdienybę lydinčių aplinkybių. Tačiau juodą parodą diktuoja ne aplinkybės, sėkmė ar atsitiktinumai. Šia paroda ketinama parodyti, jog dueto „Abodu“ kūryba – tai juodas darbas. Toks, kurio šiomis dienomis neretai baidosi įvairūs menininkai, kuratoriai ir jų meną vartojanti publika.

Kritikuodami greitai kuriamą ir vartojamą meną, duetas „Abodu“ save laiko savotiškais pankais, kurie priešgyniauja šiuolaikinio, greito meno tendencijoms ir jų propagavimui. Nors jų kūryba gali būti neaktuali socialiai, politiškai ar ekonomiškai, jie teigia, kad jų menas skirtas tiems, kurie geba sustoti, įsiklausyti ir išgirsti. Tokie menininkai kaip šis duetas ir kuria specifinę Užupio aurą. Tai menininkai, gebantys išdrįsti pasakyti „ne“ jau tapusioms poptendencijoms.

Menininkų duetas „Abodu“, kurio nariai yra iš Žemaitijos kilę Aurelija Šimkutė ir Gediminas Endriekus, nuo pat savo kūrybos pradžios kuria Užupyje. 2016 m. autoriai atidarė asmeninę meno studiją, kurioje demonstruoja daugelį savo kūrinių, o nuo 2019 m. pavasario duetas „Abodu“ tapo Užupio meno inkubatoriaus rezidentais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *