.
2016    08    09

2EF paroda „Aš esu geras rožių tapytojas, o jam patinka rožės. Todėl mes sutariam.“ galerijoje „Akademija“

artnews.lt

parodos iliustracija

2 Easy Fashion kviečia į savo pirmąją personalinę parodą „Aš esu geras rožių tapytojas, o jam patinka rožės. Todėl mes sutariam.” Paroda atidaroma galerijoje „Akademija“(2-ame aukšte) rugpjūčio 29 d. 17:30 val. Du pristato 17 naujų kūrinių: nuo mažo formato piešinių iki žmogaus figūros dydžio realistinių portretų ir tapybos darbų.

Apie 2EF

2 Easy Fashion yra dviasmenis vienetas, mėgstantis lengvumą. Tai kone medicininis patarimas: svarbiausia nepersitempti. Easy kūryba nesprendžia transcendentinių klausimų ar kompleksiškų problemų, bet (jej jau taip norime) vien pačiu savo buvimu gali juos iškelti. Juk , pripažinkime, nieko nėra sunkiau nei atsipalaiduoti: tam reikia jogos,vaistų ir kvėpavimo pratimų. Daugeliui jūsų atsipalaidavimas yra didžiulė problema, kurią išspręsti galima tik mėtant pieštuką į popieriaus lapą.
2 Easy Fashion nėra ironija – tai nuoširdus procesas, vykdomas atsipūtus, maišant gyvenimą su malonumu ir kūrybinį interesą su bimbinėjimu. Menininko kūnas pasitelkiamas vien dėl to, kad tai paprasta – turbūt nieko nėra labiau neeasy už autobiografinę išpažintį. Bet, tuo pačiu, ant savęs visada paprasčiausia parodyti, kas atsitiks, jej menininkas vieną dieną ateis nesusišukavęs.
2 Easy Fashion estetika tokia lengva, kad jos praktiškai nėra – ramus džiaugsmas netalpinamas į jokį komplikuotą vizualinį naratyvą. Jam leidžiama tiesiog būti, atliekant savo (esminę) funkciją, nešokčiojant nuo kūrybinio patoso. Tas lengvumas, kuris rūpi 2 Easy Fashion, yra ne ezoterinė kategorija – permatoma siela – o veikiau paprastumo pavidalas ir metodas, taikytinas tiek žiūrovui, tiek daiktų kūrybai.
Jej visi šie aspektai skamba kaip reklamos įžanga, tai tik įrodo, kaip sudėtinga yra rašyti apie paprastumą. Paprastai mes tam neturime žodžių, kartais net kalboje. Bandant artikuliuoti tai, kas galėtų sėkmingai tapti nujaučiamu, bet ne visai išverčiamu easyness, galime pažeisti dešimt kalbos įstatymų ir pamiršti, kad 2 Easy Fashion darbas ištikrūjų labai metodiškas, tik neužvilkintas. Esame pratę pasiduoti prieš bajerius: arba supranti, arba ne. Panašus megnetizmas susidaro ir kažkur Dviejų kūrybos viduje, kur merginos nugara valgykloje, piešinio štrichas ar koliažo krizenimas reikalauja negalvoti pie juos tuo įprastu būdu, kuris leidžia rasti priežasčių, pasėkmių, figūrų ir reikšmių ryšius – dažniausiai, be to, įtemptus kaip viela. Bet nervintis dėl to tikrai nereikia. Išvis, nereikia daryti nieko, dėl ko negalėtų būti easy – kitaip sakant, smagu, nes lengva,lengva nes įdomu, įdomu nes smagu.
Tokiomis sąlygomis užsimezgantis kūrybinis dialogas – kurį Du įvardina kaip savo pagrindinį tikslą – yra gan savaiminis ir labai suprantamas. Seniai pažįstamos galvos turi daugybę būdų ir priežasčių šnekėtis, lengvai ir neįpareigojančiai. Tartum ne apie meną, o madą.

Menotyrininkė Monika Kalinauskaitė

 

Paroda veiks iki rugsėjo 10 d.