.
2022    01    19

Garso ir šviesų instaliacija „Žodžio šviesa tamsoje“ Plungėje

artnews.lt

Sausio 20 d., ketvirtadienį, nuo 17 iki 20 val., Plungės kultūros centras Senamiesčio aikštėje pristato garso ir šviesų instaliaciją „Žodžio šviesa tamsoje“, skirtą Ievos Simonaitytės 125 metų gimimo sukakčiai paminėti. Autobiografinių apysakų ir romanų kūrėja Ieva Simonaitytė – talentinga prozininkė, savo kūriniuose vaizdavusi išskirtinius lietuvininkų likimus ir garsinusi Klaipėdos krašto etnografinį savitumą.

Siekdamas pažymėti šią sukaktį ir rašytojos kūrybos svarbą Lietuvos Respublikos Seimas 2022-uosius yra paskelbęs I. Simonaitytės metais. Renginys pristatomas Plungės miesto viešojoje erdvėje, yra nemokamas ir laisvai prieinamas miesto gyventojams bei svečiams.

Kultūros centro direktorius Romas Matulis pristatydamas renginį paminėjo: ,,Rašytinio žodžio šviesa pasiekianti mus iš praėjusio amžiaus yra neabejotinai svarbi projektuojant savasties unikalumą į ateitį. Siekdami kitokia menine forma įprasminti Ievos Simonaitytės gimimo metų sukaktį ir rašytojos kūrybinį palikimą, savo turimais resursais, neieškodami papildomo finansavimo sukūrėme meninę instaliaciją, nes atminties išsaugojimas bei propagavimas yra itin svarbus.

Garso ir vaizdo instaliacija „Žodžių šviesa tamsoje“ – jaunų kultūros centro darbuotojų bendro kūrybinio darbo rezultatas, todėl man labai džiugu matyti kaip šiuolaikinės išraiškos priemonės gali būti subtiliai ir neprovokatyviai pritaikomos istoriškai svarbių kultūrinių įvykių bei simbolių akcentuose“.

Instaliaciją kūrė Plungės kultūros centro darbuotojai: Viktorija Venckutė (vizualinis sprendimas), Simona Gudavičiūtė (teksto parinkimas), Kostas Balsys (garsas), Simonas Vaičiulis (šviesos), Dr.  Juozas Laivys ir Karolis Kazlauskas (techninis išpildymas).