.
2017    02    28

Živilės Minkutės ir Eglės Pilkauskaitės paroda „Nepakenčiamas būties lengvumas“ GRAFO galerijoje

artnews.lt

Poster_ Unbearable simplicity of being

Kovo 2 dieną, 18.15 val. GRAFO galerijoje atidaroma Živilės Minkutės ir Eglės Pilkauskaitės paroda „Nepakenčiamas būties lengvumas“.

“Meno kūrinys savyje talpindamas menininką, ne lyg priverčia jį
Egzistuoti pamėklinėje būtyje, kuri esti tiesiogiai, ir ne.”

Parodoje „Nepakenčiamas būties lengvumas“ pristatoma jaunosios kartos menininkių Živilės Minkutės ir Eglės Pilkauskaitės kūryba. Nors menininkės atstovauja skirtingas meno sritis ir savo išraiškai naudoja skirtingas menines kalbas, jom abiem yra būdingas darbuose randamas ir sunkiai išartikuliuojamas, rodos paprastumu ir lengvumu įkrautas emocionalumas.

Švarios baltos aplinkos estetikoje kvestionuodamos būties monadą menininkės, nors ir naudodamos skirtingas menininkes kalbas, parodoje užmezga dialogą apie būtį. Dialogą apie iš pažiūros apgaulingai lengvumu alsuojančią skaidrią aplinką, tačiau atsirandantį tos pačios aplinkos sunkumą, aštrumą ir nepakenčiamumą. Kūryba joms atsiveria, kaip žaidimas, kuriame atsiranda erdvė, ir joje – erdvėje – matomi ir kuriami objektai tampa subjektais bei nuolat pranyksta aktyviame buvime.

Menininkės sukurdamos meno kūrinius juose atveria vizualinę semiotiką, t. y., Živilės Minkutės ir Eglės Pilkauskaitės kūriniai tampa perskaitomais tekstais apie kasdienį gyvenimą. Naudodamos objektus ar įvizualintus – emocinius pasaulius jos paverčia kūrinius redukuotos tikrovės modeliais, kuriuos mes, kaip žiūrovai turime savo suvokimu kompensuoti ir užpildyti praleistas dalis. Darbuose atrandame vyraujančius naratyvus nuo skirtingų emocinių pasaulių iki griūvėsio ir griūties grožio estetikos. Dėl savo apgaulingo paprastumo visi meno darbai reikalauja žiūrovo įdėmaus, jautraus ir atviro žvilgsnio.

Lyg vandeniu užlietos grafinės linijos nardinančios į jungiančius emocijų pasaulius ar iš liepsnojančiai baltos erdvės išnyrantys juodi objektai sukuria savotišką, dar neįvardijamą estetiką bei pratęsia tapybos, grafikos ir skulptūros definicijas savo esatimi.

Parodos kuratorė,

Aistė Marija Grajauskaitė