Žemės ir aplinkos meno paroda „Balansas“ VU Botanikos sode

2021 m. rugsėjo 17 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Rugsėjo 18 d. VU Botanikos sode atidaroma žemės ir aplinkos meno paroda „Balansas“.

15.00 val. – parodos ATIDARYMAS ir darbų pristatymo ekskursija.

18.00 val. – albumo „Aplinkos menas Vilniaus universiteto botanikos sode” PRISTATYMAS KLUONE.

Kairėnų g. 43, Vilnius. www.botanikos–sodas.vu.lt

Vilniaus universiteto botanikos sodas Kairėnuose – tai unikali vieta, kurioje jau antrą dešimtmetį, nuo 2003 metų, vyksta Žemės ir aplinkos menų parodos. Kol kas tai pirmas ir didžiausias Lietuvoje šių menų projektas „Gamta ir Menas“, kuriame savo kūrybiškumą gali įgyvendinti ir eksponuoti įvairiausių specialybių menininkai. Paroda suteikia galimybę kūrėjams kurti gamtoje, atrasti ryšį su ja, vystyti dialogą tarp meno, gamtos, menininko ir žiūrovo.

BALANSAS – tai šešioliktoji šio projekto paroda, kurioje dalyvauja keramikai, skulptoriai, tapytojai, tekstilininkai, floristai ir kt. Didžioji dalis kūrinių yra žemės meno (Land art) darbai, kurie sukurti naudojant tik gamtines medžiagas ir aplinkos meno (Environmental art) darbai sukurti iš dirbtinų įvairių medžiagų, integruoti į tam tikrą erdvę, pritaikyti prie vietinio gamtovaizdžio.

Žemės ir aplinkos meno parodoje BALANSAS kūrinius pristato:

Arvydas Ališanka, Audronė Sabalytė-Burbulienė, Aušra Jasiukevičiūtė, Eglė Maskaliūnaitė-Butkuvienė, Greta Kardi-Kardišiūtė, Irina Troma, Juozas Budzinauskas, Juozas Masiulis, Karolina Kunčinaitė, Kristina Šaltytė ir Domas Ignatavičius, Mantas Maziliauskas, Martynas Gediminas, Raima Drasutytė, Rūta Dzindziliauskaitė, Saulė Elena Jurgelytė ir Dali Rust, Tomas Lagūnavičius, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija. Atidaryme dalyvauja VU Kinetinis teatras, vad. Andrius Pulkauninkas.

PROGRAMA:

15.00 val. parodą atidarys organizuota ekskursija, kurios metu autoriai pristatys savo darbus ir netikėtus meninius sprendimus.

18.00 val. sodo KLUONE naujo ALBUMO „Aplinkos menas Vilniaus universiteto botanikos sode” PRISTATYMAS.

Diskusijoje dalyvauja: albumo sudarytoja Inga Raubaitė, Audronė Sabalytė-Burbulienė (floristė, žemės ir aplinkos meno kūrėja, Botanikos sode dalyvauja nuo 2006 m.); Greta Kardi-Kardišiūtė (tekstilininkė, grafikos dizainerė, savo kūrybą pristato įvairiuose Lietuvos ir užsienio šalių projektuose, Botanikos sode nuo 2014 m.); Aušra Jasiukevičiūtė (skulptorė, aplinkos meno kūrėja, publicistė, šiais metais pirmą kartą dalyvauja (BS) parodoje, parašė pratarmę albumui „Aplinkos menas VU Botanikos sode“). Moderuoja Aida V. Dobkevičiūtė.

Parodos BALANSAS eksponatus ir instaliacijas bus galima stebėti iki š.m. spalio 31 d. (dėl nepalankių oro sąlygų, kai kurie darbai gali ir anksčiau sunykti). Kviečiame lankytis VU Botanikos sode ir stebėti meno kūrinių kaitą keičiantis metų laikams.

Daugiau apie buvusias parodas: https://www.botanikos-sodas.vu.lt/home/%C5%BEem%C4%97s-menas.-land-art

https://www.facebook.com/LandArt.Lt

Apie renginį skelbiama: https://www.botanikos-sodas.vu.lt/news/434/42/%C5%BDem%C4%97s-ir-aplinkos-men%C5%B3-parodos21-Balansas-atidarymas

Iliustracijoje: Dimensijos išplėtimas. K.Šaltytė, D.Ignatavičius. 2018

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *