Vytauto Gečo vieno kūrinio paroda „romance & junction“ galerijoje „apiece“

2021 m. 23 gruodžio d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki 2022 m. sausio 18 d.  galerijoje „apiece“ veikia Vytauto Gečo vieno kūrinio paroda „romance & junction“

Šiuolaikinio autorinio dizaino kūrėją Vytautą Gečą domina dizaino kūrybos proceso ir rezultato subjektyvumas – suvokimo, formos ir funkcijos ribos. 2018 m. pradėtame tyrime dizaineris referuoja į perdėtai gausaus ir sudėtingo dekoro, išryškėjusio baroko ir rokoko laikotarpyje, absoliutų nuvertėjimą šiandienos kontekste. Naujausiame menininko kūrinyje siekiama įveiklinti dekoro elementus ir suteikti jam naują – romantinę – prasmę bei fizinę vertę.

„romance & junction” kūrybinis procesas – tęstinis eksperimentas su mazgo konstrukcija, kuri tampa elementu, jungiančiu baldo / daikto struktūrą į bendrą funkcinį naratyvą. O praktinių eksperimentų su šiuolaikinėmis medžiagomis ir technologijomis eigoje mazgas savo ruožtu tampa įvairias stilistikas ir laikotarpius jungiančiu elementu. Pasitelkus žaismingą požiūrį, visa tai įkūnijama eklektiškame konceptualaus dizaino, kaip interjero aksesuaro, kūrinyje.

Vytautas Gečas (g. 1987) kuria konceptualiojo dizaino srityje. Eksperimentuodamas su kontekstu ir subjekto suvokimu, jis pasitelkia sudėtingumą, fragmentiškumą, sluoksniavimą ir mišrias nuorodas. Šiuo metu V. Gečas studijuoja Vilniaus dailės akademijos dizaino krypties meno doktorantūroje, jo sukurti dizaino objektai pristatomi tarptautinėse parodose. Menininkas taip pat kuruoja įvairias dizaino parodas Lietuvoje ir užsienyje.

Parodos kuratorės: Milena Černiakaitė ir Aušra Trakšelytė

Parodą galima apžiūrėti 24/7

Nuotraukos: Laurynas Skeisgiela

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *