Ievos Misevičiūtės paskaita „Apie liežuvio doktoratą, kaulų ir raumenų ekonomiką ir kur yra erdvė žmonėms būti amebomis?“ VDA

2015 m. gruodžio 15 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
31_tongue

Gruodžio 16 d., trečiadienį, 16 val., VDA Aukštųjų studijų fakulteto 102 aud. (Malūnų g. 3, VDA C1 pastatas) vyks Ievos Misevičiūtės paskaita „Apie liežuvio doktoratą, kaulų ir raumenų ekonomiką ir kur yra erdvė žmonėms būti amebomis?“.

Ieva Misevičiūtė (g. 1982) yra Niujorke gyvenanti performanso menininkė, dirbanti vizualiųjų menų ir teatro srityse, įgijusi du magistro laipsnius – kultūros analizės ir politikos mokslų – Kauno ir Amsterdamo universitetuose. Menininkės teigimu, diplomo gynimas – vienas įspūdingiausių performansų, sutinkamų akademiniame pasaulyje. Visą jaunystę ji dirbo cirke, yra įvaldžiusi įvairias judesio ir improvizacijos technikas. Šiandien Ievos Misevičiūtės pasirodymų geografija itin plati. Štai tik keletas vietų, kur menininkė surengė pasirodymus: „MoMA PS1“, „The Kitchen“, Niujorkas; „Time-Based Art Festival“, Portlandas; Beursschouwburg teatras, Briuselis; „dOCUMENTA“ (13), Kaselis; „de Appel“ meno centras, Amsterdamas; Pompidou centras, Paryžius; „Performa 09“, Niujorkas; „Le Mouvement: Performing the City“, Šveicarija ir kt. Menininkės praktika jungia fizinį teatrą, šokį, stendapą, Buto, spekuliatyvią akademinę kalbą ir skulptūrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *