Vokiečių menininkės Karen Irmer kūrybos pristatymas Kauno fotografijos galerijoje

2015 m. rugpjūčio 23 d., Sekmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
K.IRMER_2014

Rugpjūčio 26 d., trečiadienį, 17.30 val. Kauno fotografijos galerijoje (Vilniaus g. 2, Kaunas) vyks pagal galerijos meno rezidencijų programą Lietuvoje viešinčios vokiečių menininkės Karen Irmer kūrybos pristatymas.

K. Irmer dirba fotografijos ir video meno srityse, ją ypatingai domina riba tarp fotografijos ir judančio vaizdo. Menininkės kūryboje tarsi išnyksta skirtis tarp realaus ir įsivaizduojamo pasaulio. Žiūrovas žvelgdamas į jos darbus tarytum perkeliamas į neapibrėžtą erdvę, kurioje kaskart tikrinamas mūsų suvokimas.

Karen Irmer savo darbuose nagrinėja atmosferos nuotaikas.  Jos dėmesio centre yra ne natūralios situacijos perteikimas, bet greičiau emocijų žadinimas. Tai tarsi visiem gerai pažįstamas jausmas. Jausmas, kurį patiriame stovėdami ant audringos upės kranto ar kalno viršūnės – jausmas, kuomet suvoki esąs visatos dalimi. Šiame momente yra kažkas ypatingai svarbaus, kažkas, ką mes norėtume užfiksuoti amžiams. Efemeriškas ir besikeičiantis akimirksnis palieka nesibaigiantį poveikį.

2016 metais Kauno fotografijos galerijoje bus surengta paroda, kurioje Karen Irmer pristatys savo kūrybą kartu su kitais dviem meno rezidencijoje viešėjusiais vokiečių menininkais – Esther Hagenmaier ir Thomas Witzke.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *