Vokiečių menininkės Frauke Materlik organizuojamas renginys „Encounter“ projektų erdvėje „Malonioji 6“
artnews.ltLapkričio 30, gruodžio 1 bei 2 dienomis LTMKS projektų erdvėje „Malonioji 6“ (Malonioji g. 6, Vilnius) vyks renginys „Encounter“ – tai vokiečių menininkės Frauke Materlik organizuojama grupinė paroda, paremta jos Nacionalinėje dailės galerijoje rengiamonis dirbtuvėmis.
Erdvės instaliavimas lapkričio 30, gruodžio 1 bei 2 dienomis 14:30-17 val.
Parodos atidarymas bei žiemos vakarėlis – gruodžio 5 d. 17 val.
ENCOUNTER (LT – susitikimas) kelia iššūkį tradiciniam ribų tarp menininko studijos, parodų erdvės ir edukacijos suvokimui. Projektas yra interakcijos ir dalyvavimo tyrimas. ENCOUNTER sujungia skirtingas meno praktikas, dirbtuves su ekspozicinėmis erdvėmis. įkvėpta Algmanto Kunčiaus fotografijos, Nacionalinėje dailės galerijoje menininkė Frauke Materlik dirba kartu su vaikais, žiūri į kraštovaizdžio ir atminties temų klausimus. Visi sukurti objektai taps pradžios tašku grupinei parodai, kuri bus surinkta savaitės eigoje. Taigi, Malonioji 6 transformuosis į gyvą aplinką, kur sąveikauja, susiduria ir vystosi objektai ir idėjos.
Der Mensch spielt nur, wo er in voller Bedeutung des Wortes Mensch ist, und er ist nur da ganz Mensch, wo er spielt. – tai yra: Žmogus žaidžia tik ten kur jis yra žmogus pilna to žodžio prasme, ir jis yra pilnai žmogus tik tuomet kai žaidžia.
Friedrich Schiller (1759-1805), Über die ästhetische Erziehung des Menschen – Apie žmonių estetinį ugdymą
Neoliberalus mąstymas turi įtakos edukacijai, kultūrai ir meno institucijoms, kur augimas, vertinimo sistemos, išskirtinumas ir investicijos neretai veikia kaip sėkmės kriterijai. ENCOUNTER kviečia pagalvoti apie skirtingus interakcijos, susidūrimo su žiniomis būdus bei buvimą kritinėje būsenoje.
Frauke Materlik – kaip menininkė ir kraštovaizdžio architektė domisi suvokimu, vizualizacija bei erdvės transformacija. Ji du kartus buvo rezidentė VDA Nidos meno kolonijoje.
Savo kūrybinėje praktikoje ji jungia fotografiją, kelių dalių instaliacijas ir naratyvus. Ieško urbanistinio, kaimo ir socialinio kraštovaizdžio ir infrastruktūrų, jų persidengimu bei ribų. Jos projektai yra apie gyvenimo trapumą, namus ir prieglobstį žadančios vietos paieškomis, ir amžinu klausimu kur? Jos konceptai tampa fotografijų serijomis, šviesos dėžėmis, didelio formato medinėmis ar tekstilinėmis konstrukcijomis bei performatyviomis intervencijomis.
Ši grupinė paroda remiasi menininkės dirbtuvėmis su vaikais, vykstančiomis Nacionalinėje dailės galerijoje.
Menininkės tinklalapis: http://www.fraukematerlik.eu/