Virtualios Gintarės Konderauskaitės paroda „Šviežios sultys mano apatiniuose“ virtualioje „IRGI galerijoje“

2021 m. spalio 25 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Jauna šiuolaikinio meno kūrėja Gintarė Konderauskaitė kviečia pažvelgti į pasąmonės padiktuotus ir kartais kiek nepatogius stebėti kūrinius, susipinančius į nesibaigiantį autorės vakarėlį su savimi. Šukės, skysčiai, plaukai, ,,rožinė mano mėgstamiausia spalva“ – tai tik keli elementai iš parodoje pristatomo tapybos ciklo ,,Šviežios sultys mano apatiniuose“. Kaip sako pati autorė: šis kūrinių ciklas ,,<…> perkeltine prasme apibūdina mano santykį su kūryba. Ji atvira, asmeniška, intymi ir intuityviai „ištekanti“ iš mano vidaus. Joje vaizduoju netikėtas situacijas, savo patirtis bei jausmus”.

Gintarė Konderauskaitė – Vilniaus dailės akademijos, tapybos katedros bakalaurantė, dalyvavusi grupinėse parodose Nidos meno kolonijoje (paroda ,,Kintantis peizažas“), galerijoje ,,Meno Parkas“ (paroda ,,Laimės diena“),  ir šių metų vasarą Kauno fakulteto tapybos katedros Bakalauro ir Magistro baigiamųjų darbų parodoje Jonavos kultūros centre. Čia pirmą kartą pristatytas kūrinių ciklas ,,Šviežios sultys mano apatiniuose“, gimęs iš eksperimentavimo, naujų priemonių ir technikų bandymų. Autorės darbuose nestinga greitų, lengvų potėpių, kreivokų linijinių piešinių, bei kūniškumą, seksualumą, kasdienybę ir svaigulį narpliojančių temų. Menininkė taip pat 2020 m. dalyvavo tarptautiniame projekte ,,The Baltic Wild Walls“ (Klaipėda), o šių metų balandį animacinis video ,,Šokis“ pristatytas projekte „10sek“ (JCDecaux Lietuva, Vilnius).

Paroda IRGI galerijoje tai pirmoji menininkės patirtis eksponuoti darbus virtualioje erdvėje. Pasitelkiant netikėtas kompozicijas, judančio vaizdo ir garso įrašų galimybes paroda leidžia įsitraukti į kitokį patyrimą, vertą atskiro meno kūrinio stebėjimo vardo. Parodos kuratorė Karolina Latvytė Bibiano artimai bendraudama su menininke atrado iškalbingus kiekvieno kūrinio pristatymo būdus bei sukūrė įsimintiną kelionę per Gintarės Konderauskaitės ,,vakarėlį“.

Parodos atidarymas įvyks spalio 25 d. (pirmadienį) 19.30 val. nuotoliniu būdu (https://meet.google.com/iho-ggyz-top). Paroda veiks spalio 25 – lapkričio 27 d. svetainėje www.irgigalerija.lt.

Nuo lapkričio 12 d. „Šviežios sultys mano apatiniuose“ galėsite išvysti ir gyvai „Įvaizdžio ir Stiliaus Lofte“ adresu Karaliaus Mindaugo prospektas 68, Kaunas (kuratorė Indrė Mikašauskaitė).

Atidarymą moderuoja Emilija Statinaitė

Parodos partneriai: „Įvaizdžio ir Stiliaus Loftas“

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *