Vilniuje – nauja tekstilės galerija

2009 m. vasario 27 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Trumpai apie galeriją
Tekstilės galerija-dirbtuvė Artifex tai Vilniaus dailės akademijos struktūrinis padalinys. Pagrindinė veiklos sritis – šiuolaikinės tekstilės meno ir dizaino parodos. Adresas: Gaono g. 1, Vilnius, www.artextile.lt.

Artifex
Galerijos pavadinimui pasirinkus lotynišką žodį Artifex, reiškiantį menininką ne tik kaip idėjų generatorių, sumanytoją, bet ir kaip tam tikro amato žinovą, bandyta reabilituoti amato reikšmę šiuolaikinėje meninėje kūryboje. Šiuolaikinės tekstilės kūrėjai neatmeta amato teikiamų galimybių, bet sugeba jas konceptualizuoti, medžiagas ir technikas paversdami tikslinga kūrinio idėjos dalimi. Pažymint naujų meninių idėjų dialogo su išmoktu amatu galimybes, galerija pavadinta Artifex.

Šiuo metu galerijoje
Paroda „Atidarymas Nr. 2”. Menininkės: DŽINA JASIŪNIENĖ, JOLANTA TUBUTYTĖ, EGLĖ GANDA BOGDANIENĖ, SEVERIJA INČIRAUSKAITĖ-KRIAUNEVIČIENĖ.

Nors oficialus galerijos atidarymas jau yra įvykęs 2008 10 20  “Vilnius Europos kultūros sostinė 2009“ inicijuojamo projekto Menas netikėtose erdvėse metu, tačiau po šio atidarymo nuosekli parodinė veikla dėl neplanuotai užsitęsusių patalpų remonto darbų taip ir neprasidėjo. Šiems darbams galiausiai einant į pabaigą, galerijoje savaitę buvo eksponuojamas Rūtos Naujalytės kūrinys „Rapolas darbų vykdytojas“. Greta pačios autorės šiam kūriniui teikiamų prasmių, jis puikiai tiko paironizuoti ir esamą galerijos veiklos situaciją. Pagaliau, prabėgus pusmečiui po pirmojo atidarymo, atveriame galerijos duris antrąsyk, šį kartą jau nuosekliai parodinei veiklai. Paroda „Atidarymas Nr. 2“ – pristatomojo pobūdžio. Joje savo darbus eksponuoja menininkai, kurie ne tik atstovauja galerijos meninį įvaizdį, bet ir patys yra galerijos kuratoriai, organizatoriai, vadovai. Tie, kas pirmąjame galerijos atidaryme dalyvauti negalėjo, turės puikią galimybę pamatyti jį filmuotoje medžiagoje.

Paroda veiks  nuo 2009 02 26 iki 2009 03 28.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *