Vilniuje įvyks Monikos Dirsytės ilgos trukmės performansas „Veidaknygė”

2016 m. sausio 6 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
MD_Veidaknyge

Nuo sausio 8 d. 16 val. iki sausio 9 d. 4 val. menininkė Monika Dirsytė atliks ilgos trukmės performansą „Veidaknygė” alternatyvioje erdvėje „Studium P”, knygyne „Juodas šuo” (Pylimo g. 20, Vilnius).

Monika Dirsytė 12 valandų trukmės performansu, kuriame bus panaudota virš tūkstančio knygų, pateiks savo komentarą apie šiuolaikines komunikacijos priemones ir senųjų medijų vaidmenį jose. Performansas siekia parodyti esamus socialios visuomenės problemų iškyšulius ir iškelti diskusiją apie juos, pasitelkiant netikėtą vaizdą, veiksmą, vietą.

Performansas „Veidaknygė” kalba apie greitais žingsniais einantį pasaulį, kurį vis sparčiau užima virtuali realybė. Joje naudojami komunikacijos būdai skverbiasi į kasdienį žmonių gyvenimą, formuoja jų bendravimą, santykį su kitais ir savimi. Rodos, laiko patikrinta medija kaip spausdinta knyga, pradedama nustumti šalin. Socialinių tinklų aprėptis didėja, įtraukdama ir naikindama senąsias medijas ar jas priversdama mutuoti. Ką šiandien reiškia knyga, ar ji mums reikalinga šiame socialinių medijų pasaulyje? Kaip mūsų tarpusavio santykius keičia virtuali komunikacija? Šiuos klausimus iškels jauna menininkė.

Monika Dirsytė pasižymi ilgos trukmės, daug fizinių jėgų reikalaujančiais kūriniais, kuriuose vizualumas yra stiprus veiksnys. Šis performansas, vyksiantis neįprastoje nedidelio knygyno „Juodas šuo” erdvėje, bus iki šiol ilgiausiai trukusiu kūrėjos meniniu veiksmu bei skvarbiu komentaru apie šiuolaikinio žmogaus pasaulį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *