.
2016    04    03

Vilmanto Marcinkevičiaus paroda „Kas tu, mano drauge“ „GRAFO“ galerijoje

artnews.lt

Vilmantas_fragment

Balandžio 7 d., 19:00 val. „GRAFO“ galerijoje (Trakų 14, Vilnius) atidaroma Vilmanto Marcinkevičiaus paroda „Kas tu, mano drauge“.

Vilmantas Marcinkevičius – išskirtinė figūra Lietuvos meno kontekste. Dar būdamas studentu, jis išsiskyrė ryškia ir ekspresyvia tapyba, kuri buvo ir yra stipriai nutolusi nuo tradicinės Lietuvos tapybos mokyklos.

Šiandien jis – tarptautiniame meno lauke žinomas menininkas. Beveik dvidešimtmetį bendradarbiaudamas su viena stipriausių Danijos meno galerijų Galleri NB, Vilmantas užima labai stiprias pozicijas Skandinavijos šalių, ypatingai Danijos, meno rinkoje.

Vilmantas Marcinkevičius yra aktyvus meno lauko žaidėjas. Jis ne tik kuria, dalyvauja įvairiuose meniniuose projektuose, bet ir prisideda prie visuomeninės veiklos – buvo Lietuvos dailininkų sąjungos tapytojų sekcijos pirmininkas, buvo vienas iš unikalaus projekto „Bitės meno erdvės“ organizatorių, kartu su menotyrininke Julija Dailidėnaite jau aštuntus metus organizuoja projektą jauniems Baltijos šalių menininkams “Jaunojo tapytojo prizas”. 2009 metais Vilmantas laimėjo prestižiniame „Saatchi Showdown“ konkurse. Jau dešimt metų tapo Danijos karališkąją šeimą ir kitus žymius asmenis, jau bene trisdešimt metų dalyvauja grupinėse parodose, rengia personalines parodas, bei džiugina savo meno gerbėjus naujais kūriniais.

Pradedant ankstyvąja, ir baigiant šiandienine menininko kūryba, ryškėja svarbiausias motyvas Vilmanto tapyboje – moteris. Kas ji? Kokia ji? Menininko tapomų moterų, mergaičių, šventųjų ir „neįšventintųjų” atvaizduose netrūksta seksualumo, gaivališkumo, agresijos, tyrumo, o kartais ir vulgarumo. Vilmanto kūryboje apstu jausmų ir įtraukiančių emocingų scenų. Taigi, kas tu, mano drauge?

Po dviejų metų pertraukos, Vilmantas rengia personalinę parodą šiuolaikinio meno galerijoje „GRAFO”. Parodoje „Kas tu, mano drauge” bus eksponuojami Lietuvoje dar nerodyti ir visiškai nauji menininko kūriniai.