Vieša paskaita: prof. dr. Giedrė Mickūnaitė „Renesanso veidai, ženklai ir keliai Drūkšių altoriniame paveiksle „Išminčių pagarbinimas“ (~1520 m.)“
artnews.ltVilniaus dailės akademija (VDA) atnaujina 2019 m. pradėtą ir didelio visuomenės susidomėjimo sulaukusį viešų paskaitų ciklą, kuriame VDA Dailės istorijos ir teorijos katedros dėstytojai, absolventai, VDA Dailėtyros instituto mokslininkai, projekto partnerio – Nacionalinės dailės galerijos (Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus) dailėtyros lauko profesionalai pristatys naujausius tyrimus ir atradimus dailės, dizaino ir architektūros istorijos, paveldo, kolekcionavimo bei šiuolaikinio meno procesų srityse.
Balandžio 26 d., antradienį, 18 val. Nacionalinės dailės galerijos Konferencijų ir kultūros renginių salėje vyks prof. dr. Giedrės Mickūnaitės paskaita „Renesanso veidai, ženklai ir keliai Drūkšių altoriniame paveiksle „Išminčių pagarbinimas“ (~1520 m.)“. Norint dalyvauti šioje paskaitoje, reikėtų užsiregistruoti. Paskaita taip pat bus tiesiogiai transliuojama VDA YouTube paskyroje.
„Nežinomas, tačiau iš matymo pažįstamas“ – pagalvojau ikipandeminiame Minske stovėdama priešais „Išminčių pagarbinimą“, XVI a. kabėjusį Drūkšių salos pilies bažnyčios altoriuje. Andai sukilęs profesinis nerimas sumišęs su atpažinimo nuojauta skatino ieškoti šio paveikslo tapybinio ir istorinio konteksto bei stengtis vieno kūrinio interpretacija pildyti žinių apie Lietuvos Renesanso molbertinę tapybą spragas.
Paskaitoje pakviesiu apsilankyti Drūkšiuose, pristatysiu paveikslo istorinį ir kultūrinį kontekstą, tikėtinus ikonografijos analogus ir spėjamus kandidatus, kurių portretai galėjo tapti išminčių veidais. Nagrinėdama paveikslą taip pat kelsiu LDK Renesanso dailės klausimus bei aptarsiu dailėtyrininko darbo niuansus dirbant su fiziškai neprieinamu kūriniu ir jo dokumentacija“, – apie būsimą paskaitą pasakoja prof. dr. G. Mickūnaitė.
Giedrė Mickūnaitė – VDA profesorė ir vyriausia mokslo darbuotoja tyrinėja LDK XIV–XVII a. kultūrą, ypač jos tuometę dailės kūrinių sampratą ir vėlesnių laikų interpretacijas. Susitelkdama į atvejo tyrimus, mokslininkė plėtoja vaizdinės ir žodinės raiškos skirtumų ir sąveikų temą. Tyrimų rezultatus profesorė skelbia nacionaliniuose ir tarptautiniuose mokslo renginiuose ir leidiniuose, kuruoja istorinės dailės parodas, taip pat dalyvauja kultūros ir mokslo ekspertinėje veikloje.
Paskaitų ciklo „Aktualioji dailėtyra: naujausios Lietuvos meno tyrimų atodangos“ tvarkaraštis:
Gegužės 3 d. mgr. Laima Kreivytė „Karo nuojautos šiuolaikiniame Lietuvos mene“.
Gegužės 10 d. dr. Dalia Klajumienė „Eksperimentatoriai broliai Bonafede ir jų meninis palikimas Lietuvoje“.
Gegužės 24 d. mgr. Živilė Intaitė „Dizaino ypatumai sovietmečiu: Felikso Daukanto kūrybos atvejis“.
Daugiau informacijos: bit.ly/aktualioji_dailetyra
Projekto rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba
Projekto partneris: Nacionalinė dailės galerija (Lietuvos nacionalinis dailės muziejus)