Video reportažas iš Audronės Vaupšienės parodos „Trys istorijos“ JMVMC

2011 m. balandžio 14 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Balandžio 7 d. Jono Meko vizualiųjų menų centre (Gynėjų g. 14, Vilnius) atidaryta personalinė Audronės Vaupšienės paroda „Trys istorijos“. Parodos kuratorius: Simon Rees.

Parodos „Trys istorijos“ kūriniai nagrinėja sudėtingą atminties ir troškimo vaizdavimą bei jo nevienareikšmišką santykį su asmenine ir kolektyvine atmintimi. „Ekshumacijos“ (2010) ciklą sudaro senų kapinių antkapius puošiančių juodai baltų fotografinių amuletų reprodukcijos. Šis darbas byloja fotografijos ir mirties santykį, trapią ribą tarp akimirkos sunaikinimo ir jos išsaugojimo amžinybei, gyvosios atminties pakeitimą fotografiniais prisiminimais.

Ilgą vaikų ir kalinių fotografavimo istoriją Audronė Vaupšienė realizuoja dviem kitais parodos darbais – „Instrukcija“ (2010) ir „Kalinys“ (2010). Abiem atvejais sunku įvertinti, kiek menininkė ir fofotechnika jos rankose manipuliuoja savo palyginti bejėgiu vaizdavimo objektu. Žiūrovas suvokia, kad berniukas „Instrukcijos“ (2010) nuotraukose ir video projekcijoje veikia kaip menininkės partneris, o jo atliekami pratimai yra savidrausmės (ir išvykusios motinos ilgesio) forma. Tuo tarpu buvusiam nuteistajam kūno judesio kontrolės ir savojo „aš“ praradimas yra toks įprastas, kad kūrinyje „Kalinys“ (2010) jis be paliovos vaiposi prieš objektyvą. Apgaulinga jo asmenybės projekcija, kuri panaši į daugybės kitų kalinių nuotraukas, patvirtina ir sustiprina netekties pojūtį: jis nenori būti savimi ir tiki, kad fotoaparatas yra deus ex machina (lot. dievas iš mašinos).

Paroda veiks iki gegužės 14 d., jos metu bus pristatytas spalvotas Audronės Vaupšienės darbų katalogas, rengiamos šios diskusijos su meno ekspertais.

Balandžio 16 d., 13 val. vyks pokalbis su britų menininku, menotyrininku ir meno apžvalgininku Davidu Campany.

Kviečiame žiūrėti Evaldo Janso video reportažą iš parodos atidarymo:

 

Komentarai

 1. Marija

  REKLAMA, varyk į savo reklamą.
  Siaubingo šlamšto paroda, jei tai paroda (?).
  Žmonės sako, nusipirkti galima viską.

 2. Agne

  O tai jus ka nors ismanot apie mena? idomu…
  o ka galima nusipirkt uz pinigus? idejas konceptus…
  kad patys esat tinginiai niekas nekaltas…ir dar pavydus mat haha

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *