Videoreportažas ir „Dizaino savaitės“ ir „Dizaino savaitgalio“ renginių

2011 m. gegužės 23 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Ar pastebėjote prieš dvi savaites Gedimino prospekto vitrinas, pavirtusias dizaino objektų ekspozicijomis? Tai gegužės 7 – 15 dienomis Vilniuje šurmuliavusi Dizaino savaitė, šiemet susijungusi su pirmą kartą Lietuvoje rengiamu tarptautiniu inovacijų festivaliu IF. Savaitėje vyko paties įvairiausio pobūdžio renginiai – dirbtuvės, konferencijos, paskaitos, konkursai ir parodos. Svarbiausias iš kurių būtų verta paminėti Energetikos muziejuje vykusią parodą „Baltarusijos dizainas“, Šiaurės šalių dizaino ekspoziciją „Architektai kuria dizainą“ bei Fluxus ministerijoje vykusias parodas – „Dizainas be dizaino“,  „Gegužio žiedai“.

„IF…“ – inovacijų festivalis, Europos Komisijos iniciatyvos Pro INNO Europe dalis. „IF…“ festivaliai buvo organizuojami šešiuose Europos miestuose. Jie jau  vyko Barselonoje, Milane, Lisabonoje ir Kortrijke. Gegužės mėnesio 7-14 dienomis  jis viešėjo Vilniuje, o paskutinis festivalis vyks rudenį Taline.

Dizaino savaitę užbaigė gegužės 12 – 15 d. Vilniaus Ševčenkos loftų kvartale vykęs tradicinis Dizaino savaitgalis. Tiesa, šiais metais savaitgalį kiek temdė šaltas ir lietingas oras, tačiau jo programa buvo sudaryta taip, kad veiklos užteko ir loftų viduje, juolab, kad pats Dizaino svaitgalis yra Ševčenkos loftų kvartalo bendruomenės šventė, atkreipianti dėmesį į vienoje erdvėje susitelkusios kūrybiškos bendruomenės ir pačios kvartalo erdvės potencialą. Savaitgalio programoje tarp įvairių maisto ir dizaino dirbtuvių, peržiurų ir dizaino objektų parodų, tokių kaip „Nike“ lietuviškiausių krepšinio batų poros konkurso ekspozicija, vyko ir menininkų Eglės Rakauskaitės, Andriaus Rugio pasirodymai, Severijos – Inčirauskaitės Kriaunevičienės paroda, o Dizaino parke buvo galima išvysti architekto Tomo Stausko ir kuratorės Monikos Lipšic bendrą projektą „Elektrono av. / Iliuzijos skg“, R & E Praspaliauskų „Žmogų Vamzdį“, pažiūrėti pro Milenos Černiakaitės Coca-Colos pagalba švariai nušveistą lofto langą ir stebėti ekstremalaus dažymo pasirodymą.

Kviečiame žiūrėti Evaldo Janso video reportažą, kuriame tilpo tik nedidelė dalis visų Dizaino savaitės ir savaitgalio vyksmų.

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *