Video pasakojimas iš parodos „_formalizmas_. _ne_sėkmės_“ ŠMC

2010 m. gruodžio 6 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Evaldo Janso paruoštas video pasakojimas iš Valdo Ozarinsko bei  Audriaus Bučo kuruojamos parodos „_formalizmas_. _ne_sėkmės_“, atidarytos praėjusį penktadienį, gruodžio 3 d., Šiuolaikinio meno centre. Parodoje dalyvauja: Audrius Bučas, Liudvikas Jakimavičius, Herkus Kunčius, Valdas Ozarinskas, Ernestas Parulskis, Rolandas Rastauskas, Marta Vosyliūtė.

Paroda veiks iki sausio 9 d.


Komentarai

 1. Evaldas

  Dėja, bet kas Lietuva sudaro, kas ją valdo. Oligarchai, korumpuoti politikai. Apie tai Valdas ir kalba, praneša trispalvę nudažydamas juodai. Lietuvai gal ir reikėtų tokių žmonių, bet tai grobstytojų šutvei – tikrai NE. Nereikėjo gimti Lietuvoje…
  Puikus projektas visais kampais. Skausmingas be galo reportažas-diskusija gavosi.

 2. Jonas

  Puikus kūrinėlis. Formalizmą pakylėt iki barokinio formato yra žygdarbis. Darbas artimesnis vidurio Europos menininkų raiškai, nei jau nusidėvėjusiai Lietuvoje, skandinaviškajai. Todėl nenuostabu, kad menotyrininkų, ŠMC direkcijos ir kai kurių menininkų reakcija buvo neadekvati. Tai natūralu, nes Lietuvos menas sėkmingai tolo nuo šios tradicijos. Šis darbas stipriai pažeidžia jau seniai susiakademinusią ižr nebeįdomią ŠMC veiklą. Su kuo kuratorius ir parodos dalyvius sveikinu. Taip pat noriu pagirt Evaldą Jansą už puikiai nufilmuotą renginį.

  O Simo iš parodos niekas neišvijo, jis pats laiku pasiplovė

 3. hudoznik

  Kai Jonas ka pasakys, tai naturaliai, sunku ka ir bepridurti… Puiku, kad Ozis su savo “siurprizais”, isties, isdure Kuizina. Tokiu budu, nors karta, bent kazkas is personalo atskleide viesumai kiek smc sistema yra supuvusi is vidaus. Manyciau, pats stipriausias sio darbo akcentas yra neformalus sukis: “smc pasmerktas ne_sekmei”. Bet tokia desperacine prognoze, ko gero, visi supranta, kad liecia tik direktoriu- butent, jojo konstruktyvizmas, visais atzvilgiais, tapo graudziai formalus.

 4. hudoznik

  o dabar, menininkai, uzsidedat juodas zeku gandonkes ir varot urmu kalbasintis i kvadratini cepelina- del dar didesniu ne_sekmingu praregejimu…

 5. op

  keista, kad girti pasidarkymai, kuriu metu nieko konkretaus nebuvo pasakyta, buvo kai kuriu palaikyti kazkokiais manifestais ir suvaidintas vidinis “maistas” irgi atrodo itartinai…

 6. Jurgita ir Edmundas

  Labai džiaugiamės, kad galėjome prisidėti ir padėti šiems dviems menininkams įgyvendinti tokį unikalų projektą. Puikus pavadinimas, atspindintis „ne_sėkmės_“, šiuo atveju gavosi – kad per nesėkmes galima patirti sėkmę, o juk taip ir nutiko. Sėkmingas, drąsus ir vykęs projektas, kuris sukelia labai stiprias ir skirtingas emocijas. Gali šį meno kūrinį vertinti įvairiai – bet jis nepalieka abejingų….Kai kam galbūt sukelia pavydą….Ko gero niekuomet neaugtum, netobulėtum, nesubręstum, jei nepatirtum nesėkmių. Genialumas slypi paprastume, o tuo paprastumu daug kas pasakyta. Meno kalba – labai stipri, kad ir kokia forma menas būtų pateiktas. Juk visi žinom, kad didžiausi maištininkai, tiesos sakytojai – menininkai, kuriuos daugelis laiko keistuoliais, bet jų drąsos prisibijo…Sėkmės ir kuo didžiausio laisvo, drąsaus ir kūrybinio polėkio linkim Audriui ir Valdui. Linkėjimai iš Klaipėdos.

 7. to op

  rytuose girtojo meistro metodas yra veik tobuliausias, nes nuspeti kada gausi i duda neimanoma. o spektaklis ispudingas, bet kuriuo atveju pralenkia I dekados ekspo masteli.

 8. Krismeks

  Graudu ir liūdna buvo žiūrėti, bet labai patiko mąstymas ir tekstai. O pabaigoje pasijutau lyg dalyvaučiau žmogaus sielos katarsio viršūnėje, o padėti negaliu. Tik pačiai baisu nuo to atvirumo darosi.

 9. op

  paprastai, jei norima ka nors konkretaus pasakyti, isreiksti
  savo pozicija, kalbama konkreciai ir paprastai blaivia galva,
  o ka girtas pridurniuoji, tai is tiesu buvo graudu ziureti i visa ta
  nevykusi tusa, kai visi kazka burbleno, bet nieko taip ir nepasake… bet pati paroda, nepasiant to labai neskanaus girto atidarymo, smagi, nors ir suvaidinta, kad tenai pas juos kazkoks maishtas vyksta

 10. žu

  Reikėjo pasikviesti bent jau negražią moterį, jei neturi kitų nesėkmių, o dabar – graži ir sėkminga Marta – paryškinantis fonas „žymių stiprių“ lietuviškų patriarchėnų graudulionėms. Jansui ačiū, kad užrašo kalbančiųjų pavardes, ir palengvina atranką, į kurias parodas neiti.

 11. sdfghj

  na, Marta kaip ir buvo nepageidaujama smc-o dezuteje tiek metu, taigi, jei ji jau buvo pakviesta i sia paroda, tai gal but tikrai ironiskai…?
  beje, o kad RR gavo nac premija, tai cia pliusas ar minusas parodai su tiek izymiuju?

 12. žu

  Nepageidaujama ŠMC dėžuteje – ar tai nesėkmė? Tokia nesėkmę patiria 99,99 proc Lietuvos gyventojų ir 97 proc. dailininkų. Jei būtų nepageidaujama MAXIMOJE – jau galima pavadinti nesėkme. Be to aiškiai prisimenu Martos tapybos parodą I-me ŠMC-o aukšte prieš 10 ar 15 metų.

 13. žu

  Neturiu tokios iškilios subinės kaip jūsų, tinkamos karūną nešioti. Mano paprastas užpakalis pritaikytas sėdėjimo ir tupėjimo reikalams. Sėdint karūna labai durtų, tupint labai išsiteptų.

 14. 2 žu

  savirefleksijos prapletimas- jau sis tas. netgi ozarinsko atveju ijungtas psichofizes mastelis parode, kad ir sudvabalio perspektyva nera tokia jau atmestina.

 15. 2 žu

  nenusiminkite taip, interpretuokite nauja karmos versija. nors, pagal ozarinska nieko negalima pakeisti, bet fantazuokite, kosmogonines sventes vyksta ne tik smc.

 16. don.

  jau senokai nebuvau Lietuvoj, labai keistas atidarymas, bet vienok atgaivos gurksnis kazkoks, tik jo, as irgi nesupratau, kodel tiek apie modernizma kalbeta?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *