Verenos Issel paroda „Wurzelpost (Ekosistema M)“ galerijoje „Si:said“

2020 m. 2 rugsėjo d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki rugsėjo 25-osios galerijoje „Si:said“ (Daržų g. 18, Klaipėda) veikia Verenos Issel (DE/NO) paroda „Wurzelpost (Ekosistema M)“.

Personalinėje parodoje Verena Issel pristato naują mišrios technikos koliažų ir piešinių seriją. Joje metalas susitinka su šilku, medis – su kartonu ir putplasčiu, kiniškos popierinės vėduoklės pavirsta keistais fitneso prietaisais, iš dailininkų aplankų formuojami baseinai… Kūrinių grupėse galime atrasti tokių pasikartojančių motyvų kaip sveikatinimosi ir kūno rengybos treniruokliai, taip pat interjero objektai. Perspektyvos čia kreivos, keistos ir klaidinančios, prietaisai neišlaiko pusiausvyros, o baseinai – pilki ir niūrūs.

Tačiau, kaip sakoma, būti susibūrus visada smagiau nei po vieną: daiktai, rodos, kalbasi tarpusavyje, idėjos, motyvai ir judesiai „šokinėja“ iš kūrinio į kūrinį ir į kambarį. Atrodo, visi daiktai čia bendrauja tarpusavy. Verena Issel išplečia koliažus į galerijos erdvę. Koliažų elementai prišoka prie sienų, galerijos kampuose susiranda išsiplėtusią savo antrają dalį, piešiniai tęsiasi per grindis, lubas… Kambarys tampa tapybos kūrinio, o kūrinys – kambario dalimi.

Medžiai tikrai komunikuoja tarpusavyje, siunčia vieni kitiems syvų. Rizomos perduoda linkėjimų. Mes esame sistema.

Verena Issel (g. 1982) – daugiausia instaliacijas kurianti menininkė. Yra baigusi Hamburgo „Hochschule für Bildende Künste“ (HFBK) dailės universitetą, įgijo du magistro laipsnius: menų (specialybė – skulptūra, instaliacija ir kinas) bei klasikinės filologijos. Daug metų dalyvauja menininkų rezidencijų programose įvairiose šalyse: Pietų Korėjoje, Šanchajuje, Taivane, Japonijoje, Lietuvoje, Vokietijoje ir Belgijoje. Rezidencijos programų metu menininkės personalinės parodos buvo eksponuojamos Norvegijoje, Prancūzijoje, Japonijoje, Šanchajuje. Nuo 2019 m. dirba HFBK lektore, o 2019–2020 m. – ir kviestine profesore. Verenos Issel instaliacijos daugiausia susijusios su savo pačių autonominiais komponentais, jose paliečiamos tokios temos kaip literatūra, kalbotyra, filosofija ir kt. Menininkė gyvena ir dirba Berlyne (Vokietija).

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Galerijos darbo laikas III‒V 16‒18 val.

Nuotraukos organizatorių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *