VDU menų galerija „101“ švenčia penkerių metų veiklos sukaktį ir kviečia į Vaidos Tamoševičiūtės performansą

2013 m. kovo 12 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
Vaida Tamoševičiūtė

 

Kovo 13 d., trečiadienį, 18 val. VDU menų galerija „101“, Kaune, kviečia  simboliškai paminėti penkerių veiklos metų sukaktį. Vakaro metu bus pristatomas Vaidos Tamoševičiūtės performansas „Ryšiai“.

Prieš penkerius metus, 2008 m. kovo 13 d. su didelį rezonansą sukėlusiu grupės „POST ARS“ performansu atidaryta VDU menų galerija „101“, jau tapo Lietuvoje žinoma universitetine erdve, neapsiribojančia siaura meno parodų organizavimo veikla. Galerijoje ne tik pristatomi Lietuvos ir užsienio meno projektai, bet ir vystoma aktyvi edukacinė veikla – organizuojami susitikimai su menininkais, diskusijos, paskaitos, seminarai, leidinių pristatymai, kūrybinės dirbtuvės, kino peržiūros, gyvo garso muzikos renginiai ir kt.

Per penkerius kūrybinės veiklos metus galerijoje pristatyti tokie skirtingi meno projektai ir autoriai kaip medijų menininkė ir rašytoja Svetlana Boym (JAV), Antoni Miro (Ispanija), fotomenininkas Algimantas Kezys, grupė POST ARS, tradicinis ir šiuolaikinis japonų menas, budistinė Korėjos tapyba, jaunieji ir jau šiuolaikinio meno klasikais tapę Lietuvos menininkai – Dainius Liškevičius, Laura Garbštienė, Jonas Zagorskas ir kt., vyksta ne vienas tęstinis edukacinis projektas: „PORTFOLIO: šiuolaikinio meno pristatymai“, „Sovietmečio dailės pristatymai“ (bendradarbiaujant su Nacionaliniu M.K. Čiurlionio dailės muziejumi), „Iš auditorijos“. Bendradarbiaudama su kūrėjais, VDU akademine bendruomene, pagrindinėmis Kauno kultūros organizacijomis (Kaunas PHOTO, Kauno Kino festivaliu, Kauno Bienale ir kt.) bei gausiu savanorių būriu, galerija veikia kaip kūrybinė ir intelektualinė platforma, siūlanti aktyvius kultūrinės patirties mainus.

Simbolinio penkerių metų sukakties paminėjimo vakarą pristatomas menininkės Vaidos Tamoševičiūtės performansas „Ryšiai“ kels klausimus apie tai, kas mus sieja ir vienija. Ar esame laisvi pasirinkti, ar esame surišami priverstinai? Kada ryšiai tampa pančiais ir kodėl vienoms jungtims nutrūkus, tie patys emocijų ir jausmų kanalai prisijungia prie kito? Pasikartojančios situacijos ir neišsprendžiami rebusai verčia ieškoti atsakymų viduje, rasti ryšį su savimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *