.
2017    09    30

VDU menų galerija 101 pradeda naują sezoną įvykių ciklu „Tropiniai kūnai”

artnews.lt

VDU menų galerija 101 (Muitinės g. 7, Kaunas) sako „New Season Now! Naujas sezonas dabar!” su įvykių ciklu „Tropiniai kūnai”. Pirmoji dalis – „Tropiniai kūnai vol. 1” prasidės rugsėjo 29 d., penktadienį, 18 val. su Eglės Ruibytės parodos atidarymu.

EGLĖS RUIBYTĖS paroda. Skirtingos mokslininkų kurtos pasaulio vaizdavimo projekcijos, traktuojamos kaip formulių raštai, virsta estetiniais karkasais. Jie tvyro dirbtiniame, banaliame, bet savotiškai priimtiname ir trokštamame vaizde. Projekcijos, kaip vaizdavimo įrankiai, slysta pasirinkimo ir pritaikymo paviršiumi. Toks informacijos ir tiesos komplikuotumo stebėjimas virsta žiūrėjimu į gamtą, vandenį ar ugnį. Tyvuliuojantis vaizdo ir idėjos paslankumas ramina.

Ekspozicijos erdvė veikia kaip tarpinė būsena tarp informacijos, galios ir noro.

TROPINIAI KŪNAI. Įvykių ciklas „Tropiniai kūnai” apims tyrimų spektrą, varijuojantį tarp įsivaizduojamų geografijų (imagined geographies) ir įsikūnijimų. Bus bandoma išerdvinti galeriją ir jos tapatybę, paverčiant ją tropiniu kūnu. Čia pavadinimas nurodo į tropą kaip kalbos vienetą –

metaforą, ir į tropikus kaip geografinį atspirties tašką. Susitelkiant į idėjinius ir kūniškus sujudėjimus, pasirenkant tropinių kūnų dalis aktyvuojančius pratimus, kaip – parodą, performansą, skaitymą ir kitus – keičiamasi žinojimu tarp visų dalyvių. Maždaug mėnesio trukmės įvykių ciklas (beveik) naujai įsteigiamai tarp-akademinei erdvei leis patirti pereinamuosius momentus ir nubrėš tolimesnes kolektyvines koordinates.

„Tropiniai kūnai”, kuruojami naujosios galerijos vadovės Vaidos Stepanovaitės, atsiskleis pamažu iki spalio mėnesio pabaigos.

Renginio vizualikos autorė Eglė Ruibytė. Paroda veiks iki spalio 13 d., I-V 11-17 val.