Vaizdinis pasakojimas iš lietuvių pasirodymo Londono Frieze meno mugėje

2009 m. spalio 22 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

liza

Praėjusį savaitgalį Londone vyko vienas svarbiausių ir laukiamiausių meno įvykių Britanijos sostinėje – Frieze meno mugė, kiekvieną spalį vykstanti Regents parke. Joje dalyvauja per 150 galerijų iš viso pasaulio. Šiemetinėje meno mugėje gausiai ir aktyviai dalyvavo Lietuvos atstovai: Šiuolaikinio meno centras, galerija Tulips&Roses, Žilvinas Landzbergas su olandų galerija Fon Welters, vyko Deimanto Narkevičiaus filmų peržiūra. Artnews.lt parengė vaizdinį pasakojimą visiems, nespėjusiems apsilankyti šiame meno forume.

Vilniaus Šiuolaikinio meno centras šiais metais tapo oficialiu Frieze mugės partneriu, tad Londone buvo pristatytas specialus institucinis ŠMC projektas – Mindaugo Navako skulptūrinė instaliacija „Smash the Windows, Snatch the Crystals“ (liet. Išdaužk langus, išnešk krištolą), sukurta iš senų nebenaudojamų Šiuolaikinio meno centro langų. 1967 metais duris atvėrusio Vilniaus Šiuolaikinio meno centro architektūra (aut. Vytautas Čekanauskas) yra puikus sovietinio modernizmo – balto kubo – architektūros pavyzdys. Pasak projekto kuratorių Kęstučio Kuizino ir Simono Reeso, šis monumentalios skulptūros ir sovietinio modernizmo architektūros pastato elementų derinys yra žaisminga refleksija, kaip gali būti perdaromos tam tikros su istorija asocijuojamos meno formos ir atmintis.

Kūrinio pavadinimas skamba šiek tiek agitpropiškai ir puikiai atspindi visas bandomas materializuoti temas: monumentalios skulptūros atstovo Mindaugo Navako reidą  į sovietinio palikimo archyvą; realią struktūrinę ŠMC medžiagą; Tatlino bokštą (į kurį referuojama skulptūroje); ironizuojamas ir Vakarų susižavėjimas visais šiais aukščiau išvardintais dalykais.

navakas1 navakas2 navakas3 navakas4

ŠMC kuratorius Simon Rees greta Mindaugo Navako skulptūrinės instaliacijos „Smash the Windows, Snatch the Crystals“.

Pirmą kartą mugės programoje prisistatė ir šiuolaikinio meno galerija Tulips & Roses,  atrinkta į Frieze meno mugės programą „Frame“, kurioje dalyvauja ne daugiau nei 6 metus egzistuojančios galerijos, mugėje pristatančios solines savo menininkų parodas. Tulips & Roses stende pristatytas Gintaro Didžiapetrio projektas  „Konceptas“.

tulips1 tulips2

Jau kelintus metus olandijos šiuolaikinio meno galerija Fon Welters Frieze mugėje pristato jaunąjį lietuvių menininką Žilviną Landzbergą. Šiemet autorius sukūrė instaliaciją „Liza“, kurioje jis žaidžia pigumo, kičio ir prabangos bei plokštumos ir erdvės sąvokomis.

Zilvino Landzbergo instaliacija Lisa Frieze galerijos Fon Welters is Amsterdamo stende

Šioje mugėje galerijos pristatė tokių žymių menininkų, kaip Dan Graham, Neo Rauch, Ed Ruscha, Andreas Gursky, Antony Gormley, Damien Hirst, John Baldessari ir kt. kūrinius.

Daugiau informacijos apie mugę galima rasti: http://www.friezeartfair.com/

Komentarai

  1. hudoznx

    zilvinas lianzbergai, kodel taip lekstejate- prabangiai ir blynovai- ant jumis transgresuoja kokia tai cosmic curatorka, a kaip ten yra?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *