Tyler Matthew Oyer performansas „VENUS“ „Lukiškių kalėjimas 2.0“ erdvėje

2021 m. rugpjūčio 6 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Rupert džiaugiasi galėdami pristatyti praėjusį savaitgalį „Lukiškių kalėjimas 2.0“ įvykusios premjeros, Los Andžele gyvenančių ir kuriančių menininkų Tyler Matthew Oyer, performanso VENUS akimirkas.

Šis multimedijos performansas pažymėjo du mėnesius trukusios Tyler rezidencijos meno, rezidencijų ir edukacijos centre Rupert pabaigą.

Performanso premjera vyko naujoje kultūrinėje ir koncertinėje erdvėje „Lukiškių kalėjimas 2.0“, Vilniuje, 2021 m. liepos 31 d.

Dalinai operetė, dalinai techno klubas ir dalinai ezoterinis ritualas, VENUS performansas buvo įgyvendintas buvusioje Lukiškių kalėjimo katalikų koplyčioje. Pavadintas VENUS, šis muzikinis sceninis pasirodymas sukasi aplink deivės Veneros figūrą ir jos, kaip moteriškos, anti-patriarchalinės, nedominuojančios ikonos isivaizdavimą. Pasirodymo metu skambėjo kūriniai iš Tyler albumų RELEASE DELUXE, NO TEMPLE ir RETEMPLE. Negana to, žiūrovai turėjo galimybę išgirsti ir dar neišleistas dainas, kurias Tyler parašė savo rezidencijos Rupert laikotarpiu.

Per pastarąjį dešimtmetį Tyler Matthew Oyer tapo tarptautiniu mastu pripažintais vizualaus ir performanso meno atstovais, žinomais dėl savo teatrališkų, manieringų, goth-pop estetikos pasirodymų. Tyler muzika skatina socialinius pokyčius: patriarchalinės santvarkos sugriovimą ir jos pakeitimą moterišku, queer, nesmurtiniu ir nekonvenciniu kitoniškumu. Tyler muzikos estetika derina inkantacinę, burtažodinę išraišką, atlikėjų operinę patirtį ir klasikinio dainavimo techniką. Menininkų performansai semiasi įkvėpimo iš Klaus Nomi, Kembra Pfahler, Kenneth Anger, Peaches, Ron Athey ir Diamanda Galas kūrybinio palikimo. Ankstesni Tyler performansai ir pasirodymai vyko Getty muziejuje, Silencio klube Paryžiuje, Ekebergparken skulptūrų parke Osle, MoMA PS1 Niujorke bei documenta (13) parodoje.

Daugiau apie menininkus

___

Bendraorganizatoris: Lukiškių kalėjimas 2.0

Koncepto autoriai: Tyler Matthew Oyer

Choreografijos autorius ir šokėjas: Paulius Prievelis

Muzikos autoriai: Tyler Matthew Oyer su Theo Karon, Ben Babbitt, Yoann Durant, Zgjim Elshani

Įrašų suvedimas ir masteringas: Theo Karon, Heba Kadry, Paul Corley, Anni Casella

Kostiumai: IDEN, Zana Bayne, LEAK NYC

Scenografija: TMO STUDIO

Grafinis dizainas: Taktika Studio, TMO STUDIO

Reklaminės nuotraukos: Agnė Papievytė

Reklaminė video medžiaga: Morta Pau

Reklaminio video montažas: TMO STUDIO

Padėka: Romuald Demidenko, Tautvydui Urbeliui, Kristijonui Gukauskui, Lizai Mišeikytei ir likusiai Rupert komandai, Mijke van der Drift už šios programos pasidalijimą, Martynui Butkevičiui iš Lukiškių kalėjimas 2.0, Katja Aufleger, Editai Mockevičiūtei

Nuotraukos: Mantas Repečka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *