Tryliktasis medijų meno festivalis „Enter“ Šiauliuose

2015 m. balandžio 17 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
enter_13

Balandžio 29 d. (trečiadienį) 17.00 val. Šiaulių dailės galerijoje (Vilniaus 245, Šiauliai) vyks visą gegužės mėnesį vyksiančio tryliktojo medijų meno festivalio „Enter“ atidarymo renginiai.

13 medijų pavasaris

„Enter“ festivalio proga bus pristatomos trys žinomų Lietuvos menininkų: Vilmos Samulionytės, Gyčio Skudžinsko ir Kęstučio Grigaliūno šiuolaikinės fotografijos parodos. Vilma Samulionytė serijoje „60 monumentų. Civilinės metrikacijos skyriai“ ritualines santuokų sales netikėtai paverčia tuščiomis kosminių laivų kabinomis. Gytis Skudžinskas savo kūriniuose nagrinėja ribines fotografijos medijos situacijas. Būtent todėl jis kritikų vadinamas konceptualiu fotografijos vaizdo prigimties tyrinėtoju. Kęstutis Grigaliūnas kartu su menotyrininke Agne Narušyte pristato “Vilniaus albumą/sąsiuvinį Nr.1”. Tai jau daug metų trunkantis įtemptas Kęstučio Grigaliūno dialogas su baudžiamųjų bylų fotografinių archyvų palikimu. Analoginių, eksperimentinių garsų unikalumą primins festivalio atidaryme dalyvaujantis medijų menininkas Vytautas Juozėnas.

Tryliktas medijų meno festivalis „Enter“ kaip niekada bus plačiai matomas Šiaulių mieste. Šiaulių dramos teatro scenoje vyks interaktyvus Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „Padaryk iš manęs jungiklį“. Konkursinė festivalio trumpametražių filmų peržiūra bus pristatoma koncertų salėje „Saulė“. Šia proga verta priminti, kad tai buvo viena didžiausių Lietuvoje kino teatro salių. Galerijos erdvėje bus galima gilintis ne tik į turiningas parodas. Bet ir pasinerti į garso instaliacijų, performatyvios teorijos įvykius. Ilgai lauktas festivalio renginys – Maskvoje gyvenančio, bet Šiauliuose gimusio ir plačiai pasaulyje išgarsėjusio garso menininko Ričardo Norvilos (Benzo) koncertas – „moscow.today/the big city poloroids Benzo – maskva.šiandien/didmiesčio polaroidai“. Ezoterinius, akustinius šio universalaus kūrėjo ieškojimus papildys nenuilstančių architektų – garso menininkų, Dariaus Čiutos ir Tomo Grunskio projektas „PARAmetras – pararchitektūrinė rykštė“. Medijų teoretikai Vytautas Michelkevičius ir Jurijus Dobriakovas pakvies diskusijai apie aktualias medijų kultūros transformacijas ir jų įtaką visuomenei.

Šie ir kiti festivalio renginiai suteiks galimybę visą gegužės mėnesį mėgautis šiuolaikinio meno formomis, klausytis žiūrėti ir dalyvauti! Primename, kad kviečiama siųsti savo trumpametražius filmus festivalio peržiūrai – konkursui. Jūsų laukia ne tik kompetetinga komisija bet ir solidūs piniginiai prizai.

Atidarymo parodos:

Vilma Samulionytė. „60 monumentų. Civilinės metrikacijos skyriai”.
Gytis Skudžinskas. „Galimi atvaizdai“.
Kęstutis Grigaliūnas ir Agnė Narušytė pristato: „Vilniaus albumas/sąsiuvinys Nr.1″.
Atidarymo garsą skleis Vytauto Juozėno „Elektrofobija”.

Daugiau apie medijų meno festivalio „Enter‘13“ atidarymo parodas:

Vilma Samulionytė
Paroda „60 monumentų. Civilinės metrikacijos skyriai”

Vilma Samulionytė serijoje „60 monumentų. Civilinės metrikacijos skyriai“ fotografuoja santuokų sales ne ceremonijos metu, sutelkdama dėmesį į aplinką, architektūrą, interjerą. Dažniausiai metrikacijos skyriai yra įsikūrę savivaldybėse ar sovietimečiu statytuose atskiruose pastatuose, skirtuose oficialiai santuokai įteisinti, neretai statyti geriausių to metų architektų, dekoruoti geriausių to meto dailininkų bareljefais ar vitražais, bylojančiais apie ano meto vertybes. V. Samulionytė pasitelkusi Diuseldorfo mokyklai būdingą estetiką sistematiškai fotografuoja santuokos įtvirtinimo vietas iš tos pačios perspektyvos, vengdama ekspresyvumo ji siekia kiek įmanoma tiksliau ir objektyviau pateikti vizualinės informacijos pripildytą vaizdą. Statiška kompozicija leidžia pastebėti besikartojančias erdvių struktūras, išryškinančias, kas svarbiau vienai ar kitai kultūrai, padedančias suprasti tai vietai būdingus ritualus, kontekstus, vertybes, kultūrą, skonį. Šaltu stiliumi fiksuodama santuokos įtvirtinimo vietas menininkė išlieka neutrali, tad polemika paliekama žiūrovui.

Daugiau apie autorę: http://www.vilmos.lt/

Gytis Skudžinskas
Paroda „Galimi atvaizdai“

Gyčio Skudžinsko fotografinę metodiką ir filosofiją galima pavadinti fotografijos metafizika ar net fotografijos rentgenologija. Atvaizdas kaip toks jam praktiškai neįdomus; kur kas labiau autoriui rūpi jo viduriai, vidinis veikimo mechanizmas, arba vieta tam tikroje platesnėje kontekstualioje sistemoje. Neretai fotografija kaip fizinis objektas apskritai dingsta iš menininko darbų, užleisdama vietą į ją nurodantiems kitokios rūšies ženklams – pavyzdžiui, tekstui. Kitaip tariant, autoriaus kūryboje svarbūs ne konkrečius atpažįstamus realybės fragmentus fiksuojantis atvaizdai, o nematomi ryšiai tarp atvaizdų, jų reikšmių ir kontekstų, tų kontekstų paribių bei išvirkščiųjų pusių, skirtingų fizinių ir įsivaizduojamų erdvių, suvokimo ir matymo automatizmų bei klišių.

– Jurij Dobriakov

Daugiau apie autorių http://www.gys.lt/lt/informacija/naujienos.html

Kęstutis Grigaliūnas ir Agnė Narušytė pristato: “Vilniaus albumas/sąsiuvinis Nr.1”

„Daugiau nei septyniasdešimt metų tos fotografijos gulėjo baudžiamosiose bylose, kur jas ir rado Kęstutis Grigaliūnas. Išskyrus kalėjime darytus identifikacinius portretus, dauguma jų nebuvo užfiksuotos pavojaus akimirką. Bet jos išliko kaip vieninteliai tų žmonių gyvenimo vaizdai, galbūt žybčioję ir jų atmintyje – sėdint kamerose, atsakinėjant į tardytojų klausimus, tveriant kankinimus, laukiant mirties ar tremties. Dabar tos areštuotos fotografijos susilydė į vientisą praeities kartos vaizdinį, tarsi pavojaus akimirką blykstelėjusį bendrą prisiminimą. Ką mums sako ši atmintis? Ką su ja daryti?“, – apie K. Grigaliūno parodą „Vaizdų archyvas. Sąsiuvinis nr. 1“ sako menotyrininkė, fotografijos tyrinėtoja Agnė Narušytė.

Daugiau apie autorių: http://www.grigaliunas.eu/

Analoginių garsų atmosferą atidarymo metu kurs elektrofobinės Vytauto Juozėno vibracijos
Daugiau apie autorių: http://www.6p3s.eu/about.html

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/652484674857045/
Rengėjas: Šiaulių dailės galerija.
Rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos Kultūros taryba, savaitraštis „Šiauliai plius“, Šiaulių regiono televizija „Splius“, Šiaulių regiono naujienų portalas „Etaplius”, kavinė „Arkos”.
Partneriai: Koncertinė įstaiga „Saulė“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *