Tarptautinės meno bienalės „Laconica“ paroda galerijoje „Tsekh“

2021 m. spalio 26 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Nuo spalio 1 d. Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) ir galerijoje „Tsekh (Vytenio g. 6, Vilnius), veikia tarptautinė meno bienalė „Laconica.

Naujosios bienalės pavadinimas nurodo į renginio semantinį ir estetinį charakterį – ji sumanyta kaip erdvė ir platforma menininkams, savo kūryboje vystantiems minimaliosios ar minimalistinės kalbos būdus, naudojantis tokiais raktažodžiais kaip formos redukcija ir turinio talpumas, sąlygiškas pasakojimas, santūri raiška, tylos ir pauzės estetika, abstraktumas, monochromas ir kt.

Bienalė taip pat siekia apjungti vizualaus meno ir kitas meno sritis, generuoti kūrybines idėjas ir bendradarbiavimo projektus, atkreipti dėmesį į aktualias menines kryptis bei mąstymo būdus. Bienalės rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Clear Channel Lietuva. Partneriai: galerija „Tsekh“, Hunt Kastner Prague, Galerie Ron Mandos, Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos dailininkų sąjunga.

Bienalę sudaro trys nemokami renginiai:

I. 2021 10 01 / 18:00 – 2021 11 04. Pirmasis bienalės renginys – personalinė menininkės Rieko Koga kūrybos paroda „I Am Here for You“ (liet. Esu čia dėl tavęs) Pamėnkalnio galerijoje.

II. 2021 10 01 / 19:30 – 2021 11 04. Antrasis bienalės renginys – trylikos autorių paroda „Laconica“ galerijoje „Tsekh“ (Vytenio g. 6). Parodos menininkai: Jovita Aukštikalnytė-Varkulevičienė, Ina Budrytė, Andrius Erminas, Nerijus Erminas, Vaiva Frančiakaitė, Aurelija Maknytė, Jaromír Novotný, Eglė Ridikaitė, Renie Spoelstra, Birutė Stulgaitė, Takashi Suzuki, Gintautas Trimakas, Justinas Vaitiekūnas.

Parodos menininkai – tarsi šiuolaikiniai alchemikai, kuriantys idėjų esencijas, paverčiantys jas naujomis, išgrynintomis vertėmis. Kai kurie dalyviai sutelkia dėmesį į tokias sąvokas kaip šviesa ir spalva, matydami jas ne kaip abstrakčias kūrinio formaliąsias savybes, bet kaip savarankiškus, beveik fiziškai apčiuopiamus objektus. Kiti autoriai semiasi inspiracijų iš gamtos, suvokdami ją kaip pirmapradę „visko teoriją“. Dar kiti skolinasi vaizdus iš savo aplinkos ir redukuoja juos daugybę kartų, kol jie tampa tokie tankūs ir koncentruoti, jog pasiekia singuliarumą, artimą juodosioms bedugnėms.

III. 2021 10 21 / 18:00. Trečiasis bienalės renginys – minimalistinės poezijos skaitymai „Poezija ir tyla“, vykę Pamėnkalnio galerijoje. Savo kūrybą skaitė poetai Donaldas Kajokas, Aidas Marčėnas, Indrė Valantinaitė, Dovilė Zelčiūtė. Muzika: Simonas Nekroš Kuratorė: dr. Aušra Kaziliūnaitė.

Bienalės rengėjas: Pamėnkalnio galerija.

Kuratorės: Agnė Jonkutė, Kotryna Džilavjan, Aušra Kaziliūnaitė.

Architektas: Vladas Suncovas.

Dizainerė: Monika Janulevičiūtė.

Viešųjų ryšių specialistė: Stefanija Jokštytė.

Nuotraukos: Laurynas Skeisgiela

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *