Tarptautinė paroda „oO“ Lietuvos paviljone, Venecijoje

2013 m. gegužės 29 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
Algirdas Seskus

Gegužės 30 d., ketvirtadienį, 17 val. (Venecijos laiku) sporto rūmų “Giobatta Gianquinto” erdvėje (Calle San Biagio 2132, Castello – Venecija),  Lietuvos paviljone, atidaroma paroda „oO“. 55-osios Venecijos šiuolaikinio meno bienalės metu Lietuvos paviljonas pristatomas drauge su Kipro šalies paviljonu Raimundo Malašausko kuruotoje grupinėje parodoje. R. Malašausko paroda  įgyvendinama lietuvių šiuolaikinio meno galerijos iš Briuselio „Tulips & Roses“. Venecijos sporto rūmuose rengiama paroda užklausia ir ironizuoja šalių varžymąsi mene, rengiant nacionalinius paviljonus.

Anot projekto organizatorių, „oO“ paroda – tai atvira kompozicija, susidėsianti ne tik iš meno kūrinių, bet ir iš jų fragmentų, analogijų, autorių, architektūros, garso ir laiko aidų, aktorių bei mėgėjų pasirodymų. Paroda žiūrovams pasiūlys keliauti erdvėlaikiu, kuris turės ir kino filmo, ir spektaklio bruožų.

„Įsivaizduokite: patirtis keliauja skirtingų logikų pasažais, o laikas stovi. Kyla asociacijos, muša alegorijos. Metaforos, matematika ir meno kūriniai bando suregzti bendrą pokalbį. Jis panašus į architektūrą. Į kambarį įeina skulptūra, kambaryje sutemsta, kambarys dingsta arba išeina pas kitą kambarį. Tai minties ekspedicija į savo pačios atominę erdve, kurioje apstu ir istorijos, ir ateities. Kai sakoma „mintis“, paprastai iškart pagalvoji apie ją mąstantį individą. Bet įdomu, kaip atrodo mintis, kurioje individas – tik viena iš sudedamųjų dalių“, – svarstė parodos kuratorius R. Malašauskas.

Parodoje dalyvaujantys menininkai: Liudvikas Buklys, Gintaras Didžiapetris, Jason Dodge, Lia Haraki, Maria Hassabi, Phanos Kyriacou, Myriam Lefkowitz, Gabriel Lester, Elena Narbutaitė, Morten Norbye Halvorsen, Algirdas Šeškus, Dexter Sinister, Constantinos Taliotis, Kazys Varnelis, Natalie Yiaxi, Vytautė Žilinskaitė.

R.Malašauskas yra kuratorius ir autorius, išplėtojęs kuravimo praktiką, kurioje meno paroda tampa autonomiška meno kūrybos forma. Svarbiausiuose R. Malašausko projektuose tradicines parodos erdves ir kūrinių eksponavimo konvencijas pakeičia performansai, hipnozės, hologramos, efemeriški įvykiai ir tekstai, kurių dėka žiūrovo ir meno kūrinio susitikimas tampa visiškai nauju įvykiu. R. Malašausko parodos taip pat pasižymi netikėtomis kompozicijomis, kuriose dalyvauja įvairių meno formų autoriai, literatūrinės fikcijos keičiasi vietomis su mokslo realijomis, o technologiniai išradimai tampa vaizduotės varikliais. Šiuo metu R. Malašauskas yra vienas iš „dOCUMENTA (13)“ kuratorių komandos narių.

Paroda veiks iki rugsėjo 15 d.

Daugiau informacijos apie projektą: www.oo-oo-.co

Iliustracijoje: Algirdas Šeškus. Venecia 5, 1983 (2013).  Menininko nuosavybė.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *