Susitikimas su kuratoriumi Martin Schibli ŠMC skaitykloje

2013 m. kovo 22 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
Martin Schibli

Ką išskirtinio jaunoji Švedijos menininkų karta davė pasauliui mainais už tarptautinį pripažinimą? Visa tai pristatys susitikimas su švedų Kalmaro meno muziejaus parodų kuratoriumi Martin Schibli, kuris vyks kovo 26 d. 18 val. Šiuolaikinio meno centro skaitykloje.

Paskaita klausytojus supažindins su naujausiu Švedijos ir kitų Šiaurės šalių menu, pristatytu per paskutinius dvidešimt metų – nuo lėto aštuntojo dešimtmečio ir lūžio devintajame dešimtmetyje, iki šiuolaikinį šiaurietišką meną lydinčių naujausių bruožų.

Aštuntojo dešimtmečio pradžios švedų meno sceną iš esmės galima vadinti lokalia, be didžiųjų tarptautiškumo požymių. Nauji vėjai čia pūtė gerokai pavėlavę, postmodernizmas plačiajai auditorijai pasirodė tik 1986-aisias. Prie lėto naujų krypčių atsiradimo prisidėjo ir to meto Švedijos ekonominiai sunkumai. Daug šalies galerijų buvo uždaryta.

Paskaitos  klausytojai sužinos, kokie procesai lėmė ryšių estetikos bei socialinės kritikos atsiradimą. Tuo metu, kai Lietuva išgyveno pirmuosius nepriklausomybės metus, Švedijoje virė greita adaptacija prie tarptautinių tendencijų, pasiekusių šalį dėl intensyvios tuometinio meno pasaulio globalizacijos. Švedų kūrėjai pradėjo daugiau keliauti ir tapo labiau atpažįstami tarptautinėje scenoje.

Paskaitoje Martin Schibli pasakos apie pokyčius, atkeliavusius į Švediją nuo 1993-ųjų. Svečias aptars to meto ryškiausius menininkus ir jų darbus. Klausytojai išgirs ir apie paskutines kryptis bei bruožus, kuriuos Švedijos šiuolaikinis menas įgavo per pastaruosius keletą metų.

Martin Schibli yra Kalmaro meno muziejaus kuratorius. Sausį M. Schibli Lietuvoje pristatė grupinę parodą „Falling from Grace“. Šis projektas, pristatantis naujausias Švedijos šiuolaikinio meno tendencijas, buvo viena didžiausių šiuolaikinio Švedijos meno ekspozicijų Lietuvoje.

Martin Schibli paskaita apie šiuolaikinį Švedijos meną yra ciklo „Klubas Norden“ renginys. „Klubas Norden” – tai išskirtinės asmenybės, ryškios istorijos apie Šiaurės šalių kultūrą, mokslą, visuomeninį gyvenimą ir sportą. Ciklo organizatorius yra Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje. Renginio partneris – Šiuolaikinio meno centras.

Renginys nemokamas. Renginys vyks anglų kalba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *