Susikertančių medijų konferencija ,,Cross Media Zen“ NDG

2012 m. birželio 5 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Birželio 8 d., penktadienį, nuo 9. 30 val. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks antroji susikertančių medijų (angl. cross media) konferencija ,,Cross Media Zen“, tuo pačiu kūrybinės birželio 9–10 d. Vilniaus dizaino kolegijoje vyks dirbtuvės .

Į renginį atvyks tarptautinį pripažinimą pelnę Europos lektoriai, kurie Lietuvos bei kitų Europos šalių kino, literatūros, kompiuterinių žaidimų, IT, animacijos, komunikacijos ir kitų sričių profesionalus supažindins su naujausiomis susikertančių medijų tendencijomis ir galimybėmis.

Dominykas Širvinskas, konferenciją organizuojančio ,,MEDIA Desk Lietuva” biuro vadovas, teigia, kad dar kartą surengti konferenciją – kūrybines dirbtuves paskatino praėjusių metų renginio sėkmė.

,,Šiemet renginyje dalyvaus dar daugiau įvairių sričių lektorių. Nepaisant to, konferencija, kaip ir pernai, bus nemokama. Todėl tikimės pritraukti gausias mūsų ir kaimyninių šalių specialistų pajėgas, kurios kartu su užsienio lektoriais atrastų susikertančių medijų teikiamas galimybes ir pradėtų jas taikyti savo veikloje,” – teigia D. Širvinskas.

Pasak D. Širvinsko, pagrindinė rengiamos konferencijos misija yra ne tik suteikti žinių, patarimų, kaip integruoti daugybę skirtingų medijų vienam tikslui pasiekti, bet ir supažindinti visiškai skirtingų sričių profesionalus vienus su kitais.
Konferencijos organizatorius prisimena pernai konferencijoje viešėjusio ,,Crossover Labs“ direktoriaus Marko Atkino išsakytą mintį, puikiai iliustruojančią tokių konferencijų ir kūrybinių dirbtuvių poreikį.

,,Turinį ir technologijas kuriantys žmonės dirba atskirai. Žaidimų kūrėjai nepažįsta žmonių, kuriančių kiną. Interneto puslapių dizaino specialistai nežino televizijos turinį kuriančių žmonių. GPS mobiliųjų aplikacijų kūrėjai nesusitinka su teatro režisieriais. Žmonės gyvena izoliuotuose kūrybos pasauliuose. Jie yra lyg skirtingų genčių atstovai ir nenutuokia, kokį kūrybinį potencialą pasiektų dirbdami kartu. Nesuvokia, kaip jų darbas būtų finansuojamas, jei jie dirbtų kartu,” – praėjusiais metais sakė M. Atkinas.
Šių metų ,,Cross Media Zen” konferencijos metu daug dėmesio bus skiriama medijų revoliucijos analizei, sėkmės istorijoms bei diskusijoms apie galimus projektus ir jų finansavimą.

Dalyvavimas ir konferencijoje, ir kūrybinėse dirbtuvėse nemokamas. Organizatoriai kviečia registruotis čia: http://crossmediazen.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *