.
2023    05    17

Sostinės Paupio meno galerija pasipildė Žygimanto Kudirkos alternatyvios realybės audio-gidais

artnews.lt

Vilniaus senamiestyje, Paupyje, šiuolaikinio meno galeriją po atviru dangumi papildė dar vienas kūrinys – atlikėjo Žygimanto Kudirkos sukurti audio-gidai. Jie rajono gyventojus ir svečius nukels į alternatyvią realybę, kurią patirti bus galima judant sudarytais specialiais maršrutais rajone. Galeriją Paupyje, kurią šiandien sudaro 7 Lietuvos menininkų darbai, sukūrė rajoną vystanti bendrovė „Darnu Group“.

Siekiame kurti miestą, kuriame visada gali rasti įkvėpimo šaltinių – per architektūrą, meną, inspiruojančią aplinką. Tradicinis ir lengviausias kelias – ne mums, todėl kurdami traukos taškus mieste drąsiai eksperimentuojame ir visuomet ieškome išskirtinių, dar nematytų sprendimų. Juos įgyvendinti ir atrasti mums pavyksta kartu su gausia menininkų ir kuratorių komanda, padedančia atrinkti tuos kūrinius, kurie geriausiai atlieptų bei puoselėtų unikalią mūsų vystomo Paupio rajono aurą“, – sako „Darnu Group“ korporatyvinių reikalų ir rinkodaros direktorė Akvilė Liaudanskienė. 

Kūrinys, neturintis fizinės išraiškos

Rašytojas, poetas, atlikėjas Žygimantas Kudirka, dar kitaip žinomas kaip „MC Mesijus“, siūlo interaktyvų kūrinį, kuris neturi fizinės išraiškos, bet kartu apjungia kitų menininkų kūrinius Paupyje. Tai alternatyvios realybės audio-gidų serija. Keliaujant sukurtais maršrutais tereikia turėti išmanųjį įrenginį bei ausines, o patirti pasakojamas istorijas galima ir vienam, ir su draugų kompanija.

„Balsas, esantis ausinėse, ne tik vysto naratyvą ir bendrauja su klausytoju, bet ir nurodo, kur keliauti toliau. Paupio gidai yra sukurti autorine ir labai specifine technika, būtent jos dėka, klausytojai maršrutus galės patirti sau patogiu metu. Tai jie galės daryti ir po vieną, be specialios įrangos ar lydinčio personalo. Pasakojamos istorijos leis ne tik išgirsti pačias smulkiausias detales, bet ir sukurs erdvinio garso efektą, nepalyginamai labiau įtrauks į kūrinio visatą ir įtikins tos paralelinės realybės egzistavimu”, – teigia Žygimantas Kudirka. 

Per dvejus metus rajonas išskirtinai pasipuošė

Atvira šiuolaikinio meno galerija Paupyje kuriama ir puoselėjama beveik dvejus metus. Be šio  naujausio darbo galeriją sudaro Žilvino Landzbergo skulptūra „Palmė“, Jurgio Tarabildos piešinys „Paupys“, Beatričės Mockevičiūtės skulptūrų serija „Asukas“ bei praėjusį rudenį galeriją papildę Lino Kutavičiaus „Rieduliai“ ir Donato Jankausko-Duonio skulptūra „Rytmetis“. Greitu metu galeriją papildys ir dar vienas darbas – Akvilės Misevičiūtės-Magicdust „Klaidžiotojų žemėlapis“.

Galeriją Paupyje sukūrusi bendrovė „Darnu Group“ su kūriniais kviečia susipažinti čia ir apsilankius rajone.

Paupio audio-gidus gali rasti ir paklausyti visi norintys tam specialiai sukurtame puslapyje https://paupiogidai.lt/.