.
2017    10    26

„Sodų 4“ – socialinės ir kultūrinės iniciatyvos „Verpėjos“ pristatymas

artnews.lt

Šių metų spalio 29-30 dienomis LTMKS projektų erdvėje vyks socialinės ir kultūrinės iniciatyvos „Verpėjos“ pristatymas.

„Verpėjos“ – tai projektas, kuriame dalyvauja šiuolaikinio meno kūrėjos Laura Garbštienė, Jurgita Žvinklytė, Milda Laužikaitė ir Marcinkonių bei aplinkinių kaimų bendruomenės. Projekte norima ne tik fiksuoti tradicijų likučius, bet ir inicijuoti veiklas skatinančias profesionalaus šiuolaikinio meno ir nykstančių kaimo procesų pokalbį.

Projektas pradėtas įgyvendinti šių metų rugpjūčio mėnesį. Menininkės dvi savaites generavo kūrybines idėjas, tyrinėjo Marcinkonių bei aplinkinių kaimų apylinkes ir bendravo su ten gyvenančiomis verpėjomis.  Projekto metu inicijuotos verpimo ratelių taisymo ir verpimo dirbtuvės, kurių metu dirbtuvių dalyviai ne tik mokėsi verpti, bet ir kūrė verpimo procesu paremtą bendravimo, bendradarbiavimo ir meditacijos platformą.

Pristatymo LTMKS projektų erdvėje „Sodų 4“ metu menininkės inicijuos verpimo dirbtuves, kuriose bus galima ne tik išmokti verpti, bet ir patirti verpimo procesu paremtos bendravimo, bendradarbiavimo ir meditacijos platformos idėją. Taip pat pristatymo metu bus galima pavartyti „Verpėjų“ projektui skirtą specialųjį „Šalcinio“ (Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių rezervato direkcijos leidžiamas laikraštis) numerį. Galų gale, spalio 30 d. projekto pristatymą vainikuos performansas, įgyvendinamas bendradarbiaujant su garso menininku ir eksperimentinės muzikos kūrėju Audriumi Šimkūnu (Sala).

Laura Garbštienė mokėsi Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2002 m. kūrė videofilmus, instaliacijas, fotografijas, performansus, kuriuose dažniausiai narpliojamos tokios temos kaip: eksperimentavimas kalba, žodžių prasmių ir reikšmių kaita, atsitiktinumas, subjektyvumas. Menininkės kūrybai būdingas akylas savęs, rutinos ir aplinkos stebėjimas. Nuo 2014 m. Garbštienės kūrybinis laukas pakrypsta į gamtos reiškinių, ekologinės sąmonės, buities ir nykstančių kaimo darbų apmąstymą.

Jurgita Žvinklytė baigė keramikos ir skulptūros studijas Vilniaus dailės akademijoje, bet jai artimiausias yra performanso žanras. Menininkė kuria ir domisi pačiomis įvairiausiomis temomis – fluxus menu, indėnų kultūra, religijomis, psichogeografija, mitologija, įvairiausiais internetinės kultūros reiškiniais. Šiuo metu Jurgita gyvena ir kuria Utenoje, su bendraminčiais organizuoja ir kuruoja įvairias veiklas projektų erdvėje-galerijoje „Pokšt”.

Milda Laužikaitė baigė studijas VDA fotografijos ir medijų meno katedroje. Milda aktyviai dalyvauja tiek šiuolaikinio meno parodose, tiek kitų disciplinų, pavyzdžiui, šiuolaikinės muzikos procesuose. Mildos kūryba pasižymi performatyviu ir procesualiu charakteriu. Jos kūriniai – tai daugiasluoksniai vyksmai arba vyksmų serijos, turinčios nemažai fluxus bruožų ir ypač glaudžiai susijusios su esamuoju laiku.

Programa:

Spalio 29 d. Nuo 12 val. iki 18 val. Verpimo dirbtuvės. Lankytojai kviečiami užsukti į „Sodų 4“ bet kuriuo metu nuo 12 iki 18 val. ir prisijungti prie „Verpėjų“.

Spalio 30 d. 18 val. „Verpėjų“ ir Audriaus Šimkūno performansai.

Partneriai: Dzūkijos nacionalinis parkas ir Čepkelių rezervato direkcija

Rėmėjai: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.