Audio žurnalas
. PDF
2025    04    03

Šiuolaikinių menininkų kūrybinės dirbtuvės „Kasdieniai objektai kūryboje“ Lietuvos regionuose

artnews.lt
Kūrybinės-edukacinės dirbtuvės su Vygintu Orlovu. 2024

Galerija (AV17) kviečia registruotis į tęstinio edukacinio projekto „Kasdieniai objektai kūryboje“ užsiėmimus vyksiančius Molėtų, Anykščių ir Ukmergės meno mokyklose balandžio – gegužės mėn.  Tai kūrybinių dirbtuvių ciklas, skirtas 10 – 18 m. moksleiviams. Projektas orientuotas į šiuolaikinio meno pažinimą bei domėjimosi skatinimą mažesniuose, nuo Lietuvos pagrindinių kultūros centrų nutolusiose miestuose, kur dažnai pastebimas profesionaliojo šiuolaikinio meno renginių trūkumas. Regionuose besimokinantys jaunuoliai turės išskirtinę galimybę tiesiogiai prisiliesti prie šiuolaikinio meno kūrimo proceso, jų principų bei vėliau įgautas žinias galės pritaikyti tolimesniuose meno ieškojimuose.

(AV17) galerija viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų išsiskirianti savo siekiu pristatyti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną. Jos pagrindinis tikslas, pasitelkiant įvairias kūrybiškas bei šiandieniniam žmogui aktualias ir prieinamas priemones, populiarinti šiuolaikinį meną tarp skirtingų auditorijų, skatinti jo suvokimą ir domėjimąsi. Projekto „Kasdieniai objektai kūryboje“ veiklos orientuotos į skulptūros, objekto, instaliacijos ir kūno meno pažinimą, tad edukacinių užsiėmimų metu bus sutelkiamas dėmesys į skulptūroje dažnai naudojamam ready–made. Vienas iš ready–made panaudojimų būdų kūrybiniame procese apima antrinių žaliavų ir jau sukurtų egzistuojančių objektų pritaikymą kūryboje. Tokio pobūdžio kūrybinė medija veikia kaip visiems lengvai prieinamas saviraiškos būdas, atkreipia dėmesį į vartotojiškumą, skatina sąmoningumą bei suteikia ekologinę potekstę kuriant.

Kūrybinės-edukacinės dirbtuvės su Gintu Kavoliūnu, 2024

Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai bus įtraukiami į edukacines paskaitas, diskusijas ir praktinius užsiėmimus su garsiais Lietuvos menininkais ir pedagogais: Gintu Kavoliūnu, Marija Šnipaite, Saule Noreikaite, Paule Vaitkute ir Vygintu Orlovu. Skulptorės Marijos Šnipaitės kūryba dažnai veikiama kasdienybės ritualų, o instaliacijos konstruojamos pasitelkiant aplinkoje aptinkamus objektus, kuriais varijuodama, įprastus reiškinius autorė paverčia įtaigiais atmosferiniais pasakojimais. Užsiėmimų metu menininkė su moksleiviais nagrinės erdvinių kūnų kompozicijas, objektus bei jų santykio su aplinka suvokimą. Jungdami ready-made su sukonstruotomis skulptūromis dalyviai kurs pasakojimus paremtus chaotišku asociacijų tinklu, kurie užsiėmimų eigoje įgaus trumpametražės animacijos pavidalą. Foto menininkas, senosios analoginės fotografijos meistras Gintas Kavoliūnas supažindins dalyvius su senosiomis fotografijos technologijomis. Dirbtuvių metu lektorius kvies dalyvius atrasti ready-made panaudojimą fotografijoje, jų pagalba konstruoti naratyvus bei analizuoti archyvų temą šiuolaikinėje skulptūroje. Grafikė Paulė Vaitkutė dalyvius supažindins su visiems prieinamais grafikos spaudos būdais – medžio raižiniu ir monotipija. Aplinkoje rasti daiktai ir medžio raižinio plokštelės su abstrakčiomis figūromis kiekvienam dalyviui padės sukurti individualų pasakojimą atspaudžiant juos lape, o vėliau išlankstant knygelę. Užsiėmimo metu bus lavinama vaizduotė, gilinamasi į asmeninius pasakojimusi ir išgyvenimus bei skatinama kūrybiškai tyrinėti aplinką. Jaunosios kartos performanso menininkė Saulė Noreikaitė supažindins dalyvius su performanso meno pagrindais ir kartu kurs individualų bei kolektyvinį pasirodymą. Užsiėmimas bus skirtas išlaisvinti dalyvių kūrybingumą ir mąstymą per judesį, naudojant savo kūną ir atsineštą daiktą, tokiu būdu analizuojant kūno ir objekto santykį. Vygintas Orlovas yra Lietuvoje gerai žinomas tarpdisciplininis menininkas, dirbantis su garso bei vaizdo sinestezija, kuriantis garso, video performansus. Jo vedamų užsiėmimų metu bus aktualizuojamas santykis tarp vaizduojamojo meno ir muzikos. Kūrėjas dalyvius kvies mąstyti apie aplinką ir joje esančius objektus per garsą. Edukacijos metu mokiniai bus supažindinami su įvairaus pobūdžio garso įrašymo technika. Vėliau pasitelkiant ją ir aplinkoje rastus objektus bus kuriama bendra garsinė ir objekto meno instaliacija.

Kūrybinės-edukacinės dirbtuvės Molėtuose balandžio 7 – 11 dienomis.

Vieta: Molėtų menų mokykla (Jaunimo g. 1, Molėtai)

Kūrybinės-edukacinės dirbtuvės Utenoje balandžio 14 – 18 dienomis.

Vieta: Utenos meno mokykla (J. Basanavičiaus g. 36, Utena)

Kūrybinės-edukacinės dirbtuvės Anykščiuose gegužės 5 – 9 dienomis.

Vieta: Anykščių meno mokykla (K. Ladigos g. 3, Anykščiai)

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Registracija bei daugiau informacijos el. paštu: info@av17gallery.com