Šiuolaikinio meno paroda „Savos teritorijos: puolimas, gynyba ir kūryba“ Nidos meno kolonijoje

2013 m. liepos 13 d., Šeštadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
mann_paroda

Liepos 15 d., pirmadienį, 18 val. VDA Nidos meno kolonijoje atidaroma tarptautinė šiuolaikinio meno paroda „Savos teritorijos: puolimas, gynyba ir kūryba“. Paroda yra Thomo Manno festivalio programos dalis.

Paroda „Savos teritorijos: puolimas, gynyba ir kūryba“ yra įkvėpta kūrybinės Nidos meno kolonijos aplinkos, Kuršių Nerijos gamtos grožio ir šiemetinės Thomo Manno festivalio temos “Tėvynės ieškojimas”. Tėvynės ieškojimas parodoje suprantamas kaip savų teritorijų kūrimas ir palaikymas. „Tėvyne“ gali būti viskas: ir jauki gimtoji gūžta, ir gigantiški politiniai konstruktai-valstybės, ir aplink futbolo komandas besiburiančios bendruomenės, ir mokslu pagrįstos tiesos, kuriomis pasitikėdami jaučiamės saugūs. Nors savų teritorijų gynimas dažniausiai siejamas su aštriais konfliktais – nuo kaimynų barnių iki žmonių gyvybes nusinešančių karų – parodoje į savų teritorijų kūrimą, jų puolimą ir gynybą žvelgiama per skaidresnę prizmę – žaidybiškai, su humoru, randant grožį net ir konfliktinėse situacijose.

Parodoje dalyvauja: Marcus Coates (Didžioji Britanija), Mikko Kuorinki (Suomija), Mark Lewis (Kanada), Robertas Narkus (Lietuva), Société Réaliste (Prancūzija)

Parodos kuratorė: Eglė Mikalajūnė

Paroda vyks iki šių metų rugpjūčio 1 d.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *