Šiuolaikinio meno festivalis VIRUS’13

2008 m. lapkričio 12 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt


virus-131

2008 m. lapkričio 20 d. – gruodžio 06 d.

Šiaulių dailės galerija

Jau tryliktas Šiaulių miesto šiuolaikinio meno festivalis „Virus“ šį kartą sublizgės mados ir stiliaus motyvais. Tai bus savotiškas grįžimas į šio festivalio istorijos pradžią. Juk viskas prasidėjo nuo meno ir mados sintezės, pirmuose festivaliuose didžiausias dėmesys buvo skiriamas menininkų kuriamoms rūbų kolekcijoms, tiksliau, meninėms kūno ir rūbo interpretacijoms. Šį kartą mados tema bus išplėtota maksimaliai, nuo ideologines madas tyrinėjančios mokslinės konferencijos iki meninių mados šou siurprizų. Visų pirma, festivalio temą reprezentuos net keturios personalinės šiuolaikinio meno parodos, kurias vienija mados ir kūno tema. Madą literatūroje atstovaus vieni stilingiausių Lietuvos rašytojų Rolandas Rastauskas ir Kęstutis Navakas. Rolando Rastausko projektas „Oxygen“ išsiskiria rafinuotu kūno ir teksto sąveikų minimalizmu o Kęstutis Navakas tiesiog yra labai madingas. Poezijos srityje šiuo metu madingos audiovizualinės teksto interpretacijos, todėl jų šiame Virus‘e irgi bus daug. Muzikinę programą atstovaus muzikantai ir grupės, kurie mėgsta ekscentrišką šėlsmą scenoje, kurie drąsiai formuoja muzikos madas tiek scenoje, tiek gatvėje.

Nebus šį kartą nuskriausti ir kinomanai. Šiaulių dailės galerijos „kitokio kino klube galima bus galima pamatyti dokumentinius filmus apie alternatyvią, ekscentrišką madą, garsiausius mados pasaulio kūrėjus. Finalinis mados šou balansuos tarp konceptualaus meno ir karnavalinio kostiumų mirgesio. Trumpiau – tai bus kelionės iš mados į meną ir atgal.

Šis Virus‘o festivalis kviečia jus įdėmiau pažvelgti į mados sąvoką, suvokti jos universalumą ir įtaką šiuolaikinei kultūrai ir menui. Taip pat, tai ir įššūkis madai, pastangos jai suteikti filosofinio teksto ar meno kūrinio vertę. Todėl būkite aktyvūs, vienu metu madingi ir kūrybiškai skeptiški visų madų atžvilgiu!
Virginijus Kinčinaitis

Daugiau apie programą: http://www.siauliugalerija.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *