„siNbiozė: laboratorija plius studija“ – Berlyno eksperimentinėje erdvėje TopLab

2017 m. gruodžio 15 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Gruodžio 16 d. Berlyno naujai kuriamoje TopLab erdvėje bus pristatyta siNbiozės projekto Self–repair laboratorija, pasiūlysianti dirbti biolaboratorijos aplinkoje. Laboratorijos metu taip pat vyks diskusijos apie savęs pagerinimą, organizmų kūrimą ir redagavimą bei bioetiką ir biosaugumą – visi šie klausimai bus aptariami iš skirtingų perspektyvų.

Projekte dalyvaujantys bendradarbiai – Mindaugas Gapševičius, Lina Rukevičiūtė, Alessandro Volpato, Gabrielius Jakutis, Miglė Kalvaitytė, Emilija Vasiliūnaitė ir kiti.

SynORI – skirtingų plazmidžių grupių palaikymo ir reguliavimo sistema

Piešinių serija supažindina su Vilnius–Lithuania iGEM 2017 komandos projekto SynORI vystymo ir kūrimo procesu. SynORI – tai ne tik sintetinė plazmidžių dalijimosi atskaitos sritis, bet ir sistema, kuri pirmą kartą mokslo istorijoje leis mokslininkams reguliuoti skirtingų plazmidžių kopijų skaičių ląstelėse. SynORI priklauso ir atsparumo antibiotikams prevencijos sistema, padėsianti ląstelėse kultivuoti skirtingas plazmides naudojant tik vieną antibiotiką. Komandos išradimas paklos pamatus sudėtingesnių metabolinių kelių tyrimams, išmaniai baltymų kompleksų gamybai ir tikslesniam informacijos apdorojimui sintetinėje biologijoje.

Šlapimo stebėjimo biolaboratorija su Alessandro Volpato

Savo sveikatos būklės stebėjimas ir supratimas šiandien yra lengvai įmanoma užduotis – galime naudotis reikiama įranga, prieiti prie viešos informacijos bei bendradarbiauti su medikais. Šioje biolaboratorijoje bus taikomas įprastas šlapimo stebėjimo metodas tiriant jį testų juostelėmis.

Pirmojoje biolaboratorijos dalyje visi dalyviai patikrins savo šlapimą pagal dešimt duotų parametrų ir mokysis suprasti gautus rezultatus. Bus tiriami šie parametrai: baltymai, gliukozė, ketonai, hemoglobinas, bilirubinas, urobilinogenas, acetonas, nitratai, leukocitai ir pH. Antrojoje dirbtuvių dalyje dalyviai tirs mėginių absorbcijos spektrą su savadarbiu spektrofotometru ir savadarbiu fotometru testuos optinį tankį (OD).

Self-repair

 Self–repair (liet. „savęs pagerinimas“) yra Mindaugo Gapševičiaus sumanytas ir įgyvendinamas projektas. Self–repair – tai nuoroda į netradicines neapgalvotas ar neišspręstas situacijas, taip pat užuomina į nefunkcionuojančias sistemas, daugiausia siejamas su gyvais organizmais. Projektas Self–repair tiria galimybes nustatyti ir „pataisyti“ savo organizmą pasitelkiant prieinamą informaciją ir konsultuojantis su kvalifikuotais specialistais. Self–repair taip pat tiria eksperimentus, kurie šiuo metu gali būti netoleruojami visuomenėje ar net laikomi neetiškais.

Mindaugas Gapševičius (miga) yra menininkas, kurį domina meno, technologijų bei mokslo sričių susikirtimai, ir kuris jau ketverius metus domisi gyvybės kilme bei organinių ir neorganinių medžiagų sąveika. Mindaugas Gapševičius yra Bauhaus University (Veimaras, Vokietija) doktorantas. Dirba DIY bio ir susijusiose srityse.

 Vilnius–Lithuania iGEM komanda – tai mokslininkų iš Vilniaus universiteto komanda, dalyvaujanti reikšmingiausiame sintetinės biologijos studentų komandų konkurse JAV. 2017–ųjų konkurse Vilnius–Lithuania iGEM komanda laimėjo didįjį prizą. Komandos bendradarbiai – Gabrielius Jakutis, Miglė Kalvaitytė, Emilija Vasiliūnaitė.

 Alessandro Volpato yra biologas, dirbantis laboratorijos automatizavimo srityje bei kuriantis atviro ir prieinamo mokslo sistemą. Jis domisi bendruomenių sujungimo būdais bei tarpdisciplininio ir prasmingo bendradarbiavimo skatinimu.

 >top Schillerpalais yra menininkų asociacijos >top e.V. projektų erdvė nuo 2015–ųjų. >top Schillerpalais programos pristatomi renginiai nagrinėja šiuolaikinius tarpdisciplininio meno, (h)aktyvizmo diskursus bei pristato edukacines veiklas. >top Schillepalais erdvėje veikia biolaboratorija.

Renginys vyks 2017 m. gruodžio 16 d. 19:00 – 23:00

TopLab erdvėje (Schillerpromenade 4, 12049 Berlynas)

http://www.top-ev.de/schillerpalais/self-repair-lab/

 Laboratoriją organizuoja Institutio media kartu su >top e. V., bendradarbiaudama su Vilnius–Lithuania iGEM 2017 komanda. Projekto rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nordic Council of Ministers.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *