.
2021    04    09

Simono Kuliešio paroda „Observanto kapti“ VDA parodų salėje „Titanikas“

artnews.lt

Balandžio 15 d. – gegužės 15 d. VDA parodų salė „Titanikas“ (Maironio g. 3, Vilnius) kviečia į Simono Kuliešio „Observanto kapti“ parodą.

Kultūros dienos proga atidaromoje parodoje, Simonas Kuliešis nagrinėja laiko tėkmės svarbą tapyboje, jo kaitą ir reikšmę pačiam žiūrovui. Tapydamas patenki į laiko terpę, kurioje laikas nėra juntamas, jis yra lyg nenusakomas – sudaroma priešprieša, kurioje bandoma pagauti laiką jo nejuntant. Parodos autorius kviečia žiūrovus tapti „paveikslo medžiotojais“, kurie rastų laiko sustoti, žiūrėdami į paveikslus pajustų laiko tėkmę.

„Pastaruoju metu stebėjau upes ir jų krantus, bei vandenyje ir šalia upių gyvenančius gyvūnus. Daug laiko praleidau ieškodamas gamtoje motyvų, tiek eidamas prieš srovę, tiek pasroviui, galėjau ieškoti laike sustingusių akimirkų. Gamtoje, kaip ir tapyboje, juntamas dvigubas laikas, perėjimas lyg į kitą laiką, kur jis atsiduria kitoje dimensijoje ir netenka savo paskirties“,- teigia parodos autorius Simonas Kuliešis.

Autorius kviečia žiūrovą tyrinėti paveikslus, praleisti laiką įdomioje ir teigiamoje aplinkoje, kurioje galima pajusti gamtos pojūtį, nusiraminimą, drauge pasivaikščioti po upių krantus ir pažinti gyvūniją esančią vandenyje, ieškoti jų museliaujant. Parodos pavadinimo skaitymo reikšmių gali būti daug: „Observanto kapti“ verčiant iš esperanto kalbos į anglų kalbą reiškia „Observer capture“, o į lietuvių kalbą „Stebėtojo laimikis“.

Simonas Kuliešis (g. 1987) – tapytojas, Vilniaus dailės akademijos lektorius, baigė tapybos studijas Vilniaus dailės akademijoje, įgijo magistro laipsnį. Autorius yra surengęs 13 personalinių parodų (Austrijoje, Olandijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Lietuvoje) bei dalyvavęs virš 30 grupinėse parodose (Lenkijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Lietuvoje). Simonas Kuliešis yra inicijavęs „SHCH/ŠČ“ galerijos įkūrimą (angl. artist-run space), kurioje leidžiama eksperimentuoti, rasti naujus sprendimus ir skirta skatinti menininkų sklaidą bei vienas kito palaikymą. Šiuo metu Simonas dėsto Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedroje.