Sigitos Dackevičiūtės ir Aistės Juškevičiūtės parodos Šv. Jono Gatvės Galerijoje

2018 m. gruodžio 4 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Nuo lapkričio 27 iki gruodžio 15 LDS Šv. Jono Gatvės Galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) veikia Sigitos Dackevičiūtės ir Aistės Juškevičiūtės skulptūros ir tapybos parodos.

Sigitos Dackevičiūtės instaliacijų ekspozicija – “Alteracijos”, tai nedideli, kartais vos juntami išvaizdos, būklės, struktūros pokyčiai. Šios parodos tyrimo linijos vingiuoja tarp įvairių eko-temų bei gamtos ir technologijų sandūrų. Kūrinių motyvai atsirado iš autorės singuliarių patyrimų, įvairių sandūrų, ar tiesiog nenusakomų jutimo intensyvumų. Dvi eko linijos instaliacijos jau buvo eksponuotos Meno parke 2016 12, bendroje trijų autorių parodoje Bendra zona. Čia jos šiek tiek modifikuotos.

Aistės Juškevičiūtės tapybos ekspozcijoje “Rožinis”, drobes vienija pasikartojanti skirtingo intensyvumo rožinė spalva. Tai tapyba kaip meditacija į pagrindinę spalvą, arba rožinės spalvos žaismas/dialogas su daugiasluoksne tapyba, kuri praturtinama pastelės, pieštuko štrichais, rašymu, skaičių sekomis. Rožinės spalvos akcentai sąveikauja su bendru parodos pavadinimu Rožinis. Tai ir dialogas tarp rožinės spalvos bei kitos prasmės dimensijos – rožinio kaip meditacinės maldos. Abi pusės – rožinė spalva ir žodžio rožinis meditacinė reikšmė – kuria interpretacines tarpusavio įtampas, ir yra autorei vienodai svarbios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *