Senjorams skirta edukacinė programa „Nepriklausomybės dvidešimtmečio menas ir kinas“ NDG

2013 m. balandžio 29 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
ndg_senjorams

Balandžio 30 d., antradienį, 17:30 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) prasideda senjorams skirta edukacinė programa „Nepriklausomybės dvidešimtmečio menas ir kinas“, organizuojama bendradarbiaujant Nacionalinės dailės galerijos Edukacijos centrui ir Lietuvos kino centrui.

Penkių susitikimų metu kartu su NDG edukatorėmis, menotyrininke Danute Gambickaite ir kino kritike Izolda Keidošiūte skirtingais aspektais bus susipažįstama su Nepriklausomybės dvidešimtmečiu sukurtu vaizduojamuoju menu ir kinu. Aptarus Lietuvos XX a.–XXI  a. dailės ekspozicijoje rodomus pastarųjų dešimtmečių darbus, užsiėmimai bus pratęsti NDG auditorijoje susipažįstant su galerijos Informacijos centre turima naujausia videomedžiaga. Paskutinioji užsiėmimo dalis – šiuolaikinio kino programa – dar pagilins žinias apie aptariamo laikotarpio menus.

Susitikimų metu bus ieškoma vaizduojamojo ir kino meno sąsajų bei skirtumų, aiškinamasi, kaip viena daro įtaką kitam, kokias to meto politines ir kasdienio gyvenimo permainas šie menai atspindi ir kaip užsiėmimo dalyvių asmeninė patirtis padeda juos suprasti.

Apie vaizduojamąjį meną bus kalbama ekspozicijos salėje, todėl senjorai kviečiami registruotis, vietų skaičius ribotas. Tuo tarpu NDG auditorijoje vyksiančios kino peržiūros su kino kritikės Izoldos Keidošiūtės komentarais atviros visiems norintiems.

Kino peržiūrų programa:

Balandžio 30 d., antradienis, 17:30
Vytautas V. Landsbergis „Dvi seserys” (1996 m., 19 min)
Arūnas Matelis „Evangelija pagal liftininką Albertą” (2003 m., 19 min)

Gegužės 7 d., antradienis, 17:30
Romas Lileikis „Saša” (2006 m., 15 min)
Jūratė Samulionytė „Vilniaus Šanchajus” (2010 m., 25 min)

Gegužės 14 d., antradienis, 17:30
Janina Lapinskaitė „Venera su katinu” (1997 m., 24 min)
Inesa Kurklietytė „Vyrai”  (1997 m., 34 min)

Gegužės 21 d., antradienis, 17:30
Valdas Navasaitis „Kiemas” (1999 m., 90 min)

Gegužės 29 d., trečiadienis, 17:30
Lina Lužytė „Jau puiku, tik dar šiek tiek…” (2009 m., 28 min)

Filmai lietuvių kalba. Įėjimas nemokamas. Programa parengta bendradarbiaujant NDG Edukacijos centrui ir Lietuvos kino centrui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *