.
2022    11    18

„Saulė ir jūra“ Vilniuje skambės ilgiau – skelbiami papildomi rodymai

artnews.lt

Į Vilniaus taksi parką šį gruodį sugrįžtančios operos-performanso „Saulė ir jūra“ organizatoriai skelbia papildomus rodymus gruodžio 5–6 dienomis.

Išskirtinėje vietoje įkurtas ir iš viršaus stebimas dirbtinis kūrinio paplūdimys, pernai sulaukė ypatingo susidomėjimo. Šiemet į menininkių Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės ir Linos Lapelytės operą-performansą bilietai išparduoti taip pat greitai. Vos per kelias dienas nelikus bilietų, organizatoriai papildė rodymų tvarkaraštį, siūlydami kūrinį pamatyti ir gruodžio 12–13 dienomis, tačiau net ir šie bilietai buvo išpirkti akimirksniu. Iš viso kūrinys Vilniaus taksi parke skambės savaitę – gruodžio 5–6  ir 8–13 dienomis.

Du pasirodymai gruodžio 8 d. skambės anglų kalba. Juos atliks tarptautinė atlikėjų trupė, suburta prieš 2019 m. Venecijos meno bienalę, kurioje „Saulė ir jūra“ įvertinta „Auksiniu liūtu“. Gruodžio 13 d. keli pasirodymai bus pritaikyti asmenims su klausos negalia. Gestų kalbos vertėjai taps kūrinio veikėjais-solistais, kurie įsilies į dirbtinio „Saulės ir jūros“ paplūdimio veiksmą, o skambančias arijas ir choro partijas vers būdami šalia operos dainininkų.

Pagaviai, su švelnia ironija ir nerimo įelektrinta muzika „Saulė ir jūra“ pasakoja apie klimato kaitą, kūniškumą, visuotinį žmogaus ir planetos nuovargį. Maudymosi kostiumėliais apsirengę poilsiautojai dirbtiniame paplūdimyje deginasi, stato smėlio pilis, skaito knygas, žaidžia, užkandžiauja, o atlikdami įprastas pliažo procedūras – dainuoja. Operos librete atostogautojų mintys įgarsinamos gyva ir nerūpestinga kalba. Solo partijose – gyvenimiški rūpesčiai, prisiminimai, filosofiniai pamąstymai, net kremo nuo saulės sudėtis ir ryto planai kepti kiaušinienę.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneriai Vilniaus miesto savivaldybė, „Triniti Jurex“, Bilietai.lt, „JCDecaux“, LRT, „Žmonės“.